Kapela Mayday se ohlásila s novým klipem k songu Zítra a plánuje debutové album

Pop-rockovou kapelu Mayday založil v roce 2016 zpěvák a kytarista Marek Jinek se svým bratrem a současně basákem Radkem. Formaci doplnil bubeník Adam Procházka a další kytarista František Bukáček. Členové kapely jsou kromě spoluhráčů nejlepší přátelé už od dětství, většina pochází z vesnice Zubří na Vysočině. A jelikož se rozhodli rozčeřit stojaté vody českých kapel, vydali se cestou nových nahrávek a nyní se připravují i na debutové album, kterému předchází song a kli Zítra. Jednoduchý videoklip má dotvářet pocitovou kulisu k textu, který se věnuje nelehkým otázkám.

„Nechtěli jsme dělat složitý výpravný klip, cílem bylo nechat diváka především přemýšlet o textu písně,“ vysvětluje ke vzniku skladby zpěvák kapely Marek Jinek. „Její text klade z mého pohledu důležité otázky, které člověky nutí se zamyslet nad sebou samým a snad ho i motivovat k tomu být lepší. Tyhle otázky si kladu často já sám,“ dodává.

Autorem hudby i textu je Marek Jinek, finální podoba skladby vznikla ve známém Rooftop Studiu u Ondřeje Žatkuliaka. Videoklip byl natočený Ondřejem Matouškem na Vírské přehradě, ta se nachází na řece Svratce v kraji Vysočina.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments