Kapela Květy vydává své nové album symbolicky 17. listopadu

Několika tituly ověnčená kapela Květy vydá svou devátou řadovou desku a vybrali si datum 17. listopadu, které považují za důležité. Jeden z důvodů, proč mít rád současnost, ve které nyní žijí, považují fakt, že kapela s takovým stylem, zvukem, texty a zpěvákem by před třiceti lety desku pravděpodobně vydat nemohla.

„Zažil jsem za poslední léta mnoho přístupů k tomu, co vlastně znamenal 17. listopad 1989, včetně těch, které jeho význam popírají. Já jsem ročník 1980, chodil jsem do socialistické školy a nesmírně si vážím toho, že komunisté nejsou u moci a že je tady demokracie,“ uvedl za kapelu zpěvák Martin E. Kyšperský. „Naše tvorba ale není ani z jednoho procenta programově politická,“ dodal.

Album s názvem Květy Květy je podle vydavatelství Indies Scope především intimní vztahová deska. Pojednává o touze a izolaci, která začala dávno před pandemií koronaviru a o tom, že jediné, co má váhu, jsou mezilidské vztahy. Jediným autorem textů Květů je už zmíněný zpěvák Kyšperský.
„Už jsme toho spolu odehráli tolik, že v téhle věci panuje velká důvěra. Když mě nic extrémně netahá za uši, tak se k tomu nevyjadřuju, i když třeba textu úplně nerozumím. Jediné, co v kapele připomínkujeme, je, když text úplně nefunguje do hudby,“ podotkl bubeník Aleš Pilgr.

Vzhledem k protipandemickým opatřením nemůže brněnská kapela uspořádat křest alba. Deska se k posluchačům dostane zejména přes e-shop.

„To, že jsou lidé doma a nikam nechodí, také znamená, že si album mohou doma pouštět. A až zase budeme koncertovat, přijdou a budou nové skladby znát. Nehraje nikdo a pro všechny, včetně nás, je to šance zaměřit se také na jiné věci. Styděl bych se stěžovat si, protože mně nic nechybí. Skutečnost, že nemůžeme hrát, je ve srovnání s tím, že někteří lidé nemají co jíst nebo z čeho platit hypotéku, sranda,“ konstatoval Kyšperský.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments