Kapela Květy ohlašuje novou desku dvěma singly

Brněnská formace Květy slaví 20 let a s každou desetiletkou zveřejňují jeden singl ze své nadcházející deváté řadové desky nazvané "Květy Květy". Album je především intimní vztahová deska. Pojednává o touze a izolaci, která začala dávno předtím než korona. O tom, že jediné, co má váhu, jsou mezilidské vztahy.

Také proto kapela pro první videoklip vybrala skladbu Robot. Je o nenaplněné lásce a ve spolupráci s Martinem E. Kyšperským ho natočil Jan Fuksa. Druhým singlem je skladba Do tmy, v níž se zpívá o tom, že se někam řítíme a nevíme kam. Autoři videoklipu však ke skladbě Robot záměrně použili co nejšpinavější mix různých zdrojů.

„Pracovali jsme s videem baletek natočeným kdysi dědou Jana Fuksy i procházkou zaznamenanou na mobil v co možná nejmenším rozlišení. Každý kousek videa je ošetřen barevnými filtry a často taky propojen s druhou projekcí, kterou jsme vyráběli snímáním věcí na zeď,“ říká frontman kapely Květy Martin E. Kyšperský.

„To video je způsob, jak si zatančit s někým, kdo je nepřítomný. Potkávají se v něm lidé, kteří se nikdy neviděli,“ dodává ještě ke klipu.

Album "Květy Květy" vyjde 17. listopadu 2020 u Indies Scope. Obsahuje jedenáct skladeb a nahrávalo se ve studiu Jámor s producentem Ondřejem Ježkem.

Kapela Květy
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments