Kapela Fast Food Orchestra vydala nové album "Vezmu tě s sebou"

Hudební skupina Fast Food Orchestra vydala v pořadí již deváté studiové album s názvem "Vezmu tě s sebou". Album vyšlo 11. prosince a jedná se o druhou desku, kterou skupina nahrála v českém jazyce. Fanoušci se mohou těšit na celkem 11 nových skladeb, ale také na online koncert, na kterém skupina album pokřtí. Křest se uskuteční 17. prosince. Album vychází u vydavatelství Championship Music.

Podle členů skupiny má album jasný koncept a tím je cesta ve všech podobách. Ať už fyzická, nebo i ta životní. „Cesta se na desce objevuje v podstatě v každé písničce. Je to i určitá symbolika toho, co teď jsme, kam jsem dozráli a kde se cítíme dobře,“ říká o albu Filip Vondrášek aka Fido, frontman Fast Food Orchestra. Několik skladeb z nového alba má svůj původ z podniknutých cest samotného Fida. Například titulní singl alba má své počátky při jamování na střeše domu v Senegalu. Píseň Pláže zase vznikla ve vesnici Montanita v Ekvádoru.

„Je to devátá deska, ale jistou optikou ji považujeme za druhou. Je to totiž druhá kompletní deska v češtině a zároveň druhá deska od zásadních změn v kapele. Tedy stabilnější sestava, nově příchozí kytarista Vivo a saxofonista a harmonikář Bořek. S nimi i nová energie! Vezmu Tě s sebou chce navázat na čtvrtou desku Urban Menu, kdy kapela byla v nejlepší kondici a všechno jelo jako po másle (veganském), hudba byla bezprostřední. Druhá deska u kapel bývá tou nejlepší, takže co dodat?,“ dodává s úsměvem Filip Vondrášek.

S albem vychází také lyric video ke skladbě Prostěradlo.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments