Kamil Emanuel Gott

Rozhovor s K. E. Gottem

Jiří Basta: Píše se rok 2019 a já vzpomínám, Emane, na tvoje začátky. Kolik je to vlastně let co jsme se poznali ?

Eman Gott: Jó Jirko, ač se to nezdá, tak jsme od té doby oslavili několikeré narozeniny. V roce 1994 mi vyšel první singl – Tři čuníci, a to už je nějaký pátek. A v následujícím roce 1995 spatřilo světlo světa první album, s názvem Chvastoun. Takže je to, kamaráde, letos 25 let.

Jiří Basta: Ty jsi ale přinesl něco nového do showbysnysu a to málokdo ví, co to bylo?

Eman Gott: .. vim přesně, kam tou otázkou míříš. Jo jo, je to tak. Byl jsem vlastně první revivel v tehdejším ještě Československu, po roce 1989, a rovnou našeho nejvyššího, mistra Karla Gotta. Teprve po té se začali objevovat na hudební scéně - Elvisové, Davidové a další nejen zpěváci, ale i kapely.

Jiří Basta: Emane, ty jsi se už mnohokrát setkal s Karlem Gottem osobně, jak on se k tomu tvému projektu staví, použil jsi jeho jméno, zpíváš jeho hlasem, co on na to ?

Eman Gott: No, ono to bylo s Karlem Gottem vždy velice příjemné povídání. Je to můj pěvecký vzor a osobně jsem se přesvědčil, že je to absolutní profesionál, výborný a chytrý člověk. K mému zpívání řekl, že mu to velice lichotí, že někdo zpívá jako on, vždyť když vezmete jenom, kolik má Elvis Presley imitátorů a to po celém světě. A já mám jenom jednoho, Kamila Emanuela Gotta. Tak to asi nebude tak lehké, zazpívat jako já. Měl pravdu i v tom, když mi radil. Říkal, je neskutečné, jak mě dokážeš napodobit. Někdy když tě poslouchám, tak si nejsem jistý, jestli to náhodou nejsem já sám – řekl Karel Gott několikrát.

Vlastně si uvědomuji, jaká je to pro mě pocta, slyšet takováto slova z úst takového velikána, jakým Karel Gott bezesporu je. Dokonce se mi dostalo cti, hrát letos na Silvestra v Doubici - letní sídlo Karla Gotta. A právě tento koncert, jak jsem se dozvěděl, byl na doporučení Karla Gotta osobně. A to se slovy: „Kamil Emanuel Gott je velký showman, a zpívá mé písně nejlépe, prostě skvěle" řekl.

Já na to, že to je pro mě to nejlepší ocenění.

Jiří Basta: Karel Gott, oslavil letos 14. července 80 let, cos mu popřál, jestli tedy vůbec.. ?

Eman Gott: Tak určitě (smích), hlavně pevné zdraví. To je nejdůležitější. Lásku a štěstí, a to, jemu, i celé jeho rodině. Napsal jsem - Karle, mám Vás rád, vždy jste byl , jste a budete v mém srdci. Jste můj velký idol a jsem rád, že mohu dělat práci, která mě baví a interpretovat, vaše krásné písně, které jsem si jako kluk tolik zamiloval. Ať se vám daří a splní se Vám vše, co si přejete.

Jiří Basta: Emane, a co ty? Co rodina ? Blíží se ti 60 let, jak hodnotíš svoji kariéru ?

Eman Gott: Jirko, mám spokojené rodinné zázemí, dělám to co mě baví, mám hodnou ženu Lucku. Jsem hrdý na svoji nejstarší dceru Yvette, která se potatila a výborně zpívá. Mimochodem, jezdí už pár let s tátou na společné koncerty a už i na své vlastní, a to je prostě radost. Mé dvě nevlastní dcery, Katka a Klárka mají své rodiny, jsem dvojnásobným dědečkem a brzy budu už trojnásobným. Já jezdím po koncertech se svou ženou a těším se na každé další vystoupení. Co víc si přát?

Snad jen, aby mi sloužilo zdravíčko. Co se týče kariéry, koncerty celých těch 25 let byly a doufám, že budou i do budoucna. Je to tak, že lidi si rádi poslechnou písně Karla Gotta a tak jsou dveře poptávky pro mě pořád otevřené. A to mi dodává sílu k další práci. Dle ohlasů na mé vystoupení, lidi mě mají rádi a já mám rád lidi, a to je v tomto oboru moc důležité. Všem těmto lidem moc děkuji za přízeň.

Jiří Basta: Co chystáš nového do budoucna?

Eman Gott: No.. díky tomu, že se blízí 25 leté výročí mojí pěvecké kariéry a i ta moje 60-ka, tak jsem se dohodl s vydavatelskou firmou, na vydání tří CD – trojalba k čtvrtstoletí na scéně. Díky poptávce, bude obsahovat vesměs písně Karla Gotta. To je : CD – Mejdan s Kájou, CD – Krev toulavá a zbrusu nové CD – Hity, které za 25 let nezestárly. Pracuje se na tom, a já se moc těším.

Jirko, kamaráde, ty máš letos také půlkulatiny a tak doufám, že se sejdeme a pořádně to oslavíme.

A Basta !!!!

Jiří Basta: Co závěrem ? Už vím - jsi velký slávista. Co ta tvoje Slavia?

Eman Gott: Jó, to je moje vášeň, no jsme teď asi nejlepší. A já pevně doufám, že nám to nějakou chvíli vydrží. Fandím Slavii 52 let a musím říct, že v této době si nemohu stěžovat. Vyhráli jsme co se dalo, takže mám obrovskou radost.

Ale z jiného soudku, něco pro tebe. Vim, že jsi velkej fanda Baníku a tak i já bych vám přál alespoň nějaký ten pohár si zahrát. Ostrava by si to určitě zasloužila. Máte skvělé fanoušky a já vám držím palce. Letos to pro Baník nedopadlo, ale o kousek. Tak snad vám to výjde teď v té nové sezóně. Mám na Ostravsku spousty kamarádů a tak závěrem bych je chtěl všechny pozdravit a to včetně tebe Jirko.

Jiří Basta: Emane, já děkuji za příjemné povídání, a přeju ti, ať se ti daří, kámo. Rád tě uvidím a Basta!!!

Eman Gott: Jirko, nápodobně, ať se daří a závěrem zdravím, také všechny čtenáře.

Ahoj !!! Váš – Kamil Emanuel Gott !!!

Kamil Emanuel Gott - Chvastoun
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments