Kali vydává své jedenácté řadové album

Slovenský rapper Koloman Magyary, známější jako Kali, zatím vydal 10 sólových alb v průběhu své dvanáctileté kariéry. V současnosti vydává jedenáctou řadovku nahrávku s názvem Lepší, kde posluchač najde 15 skladeb.

Po roce od vydání poslední desky "Ale ne", oceněné Slovenským ochranným svazem autorským jako nejlepší nahrávka roku 2019, přichází rapper s melodickým albem "Lepší".

„V některých skladbách jsem se hudebně vrátil zpět do doby, kdy vyšlo Dosnívané (2016) a podobné skladby,“ popisuje Kali, který patří mezi nejvýraznější osobnosti slovenské hudební scény. Úspěch sklízí i v Česku, o čemž svědčí i vyprodaný klub Forum Karlín.

V porovnání s předchozími nahrávkami najdeme na albu "Lepší" více hostů. Je mezi nimi slovenská zpěvačka Sima, rapper Separ nebo Čis T. Desku si otextoval Kali sám, hudebně si to vzali na svá bedra jako už tradičně Kaliho producenti Hoodini a Peter Pan. Druhý jmenovaný se v songu Vegas objevuje zároveň v roli rappera.

„Napsat text, který by měl hlavu a patu, už pro mě po těch letech není samozřejmostí, ale podařilo se mi to a o to víc si tuhle desku užívám,“ vysvětluje Kali.

Vydané jsou prozatím videoklipy ke čtyřem písním z alba (Baví nás, Prostredný, Lepší a Raggeaton). Fanoušci se mohou těšit v letošním roce ještě minimálně na jeden další, a jakmile to bude možné, vyrazí Kali na tour spojenou s propagací nového alba.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments