Jsme ještě důstojní následovníci našich předků???

Nedokážu si představit, kdo všechno ze slavných a historicky dokladovaných osobností naši země se obrací v hrobě, když sleduje to, co se děje stran státního vyznamenání, ale celkově mi připadá, že se vytrácíme a zapomínáme! NA VŠE!

Předci

Rozhodně se tady dnes nebudu rozepisovat na téma voleb či státního vyznamenání, protože tolik času ztratit nesmyslnou polemikou (kterou nic nezměním), tak to opravdu nemám... Ale opět jsem se v říjnu rozhlédl kolem sebe a začal si připadat, jako ve světě reklamy Coca Coly a málem sám chtěl skočit do misky. Když pominu šílenství , zvané 14. únor - a Svatovalentýnské blbnutí, kdy se snažíme dokazovat jak milujeme po vzoru velkého strýčka, málem tančíme mazurku na díkuvzdání a svou hlavu jsme schopni si nagelovat přesně jak se jim to hodí...

A nyní je tady čas dušiček. Nás, co je nám trochu více a zase né až tak moc, nás nutili do lampiónových průvodů a dnes se blbne s nějakým Helloweenem. Pokud jde o německou rockovou legendu, pak za mne ANO (nejde ale o politický subjekt!!!). Pokud jde o americké maskované šílenství a vše kolem toho spuštěného humbuku, pak promiňte, ale my jsme vzdávali a vzdáváme čest těm, kteří tu už nejsou a ne abych skoro tancovali na jejich hrobech... A v době, kdy k nám byla spuštěna další invaze - pominutých klaunů - bych raději podobné přenesené aktivity rovnou zakázal. A proč né, když nám už zakazují skoro všechno!!!

Jsme potomci hrdých Čechů, Moravanů, Slezanů, a dalších, kteří za svůj národ hrdě bojovali, a my to dnes prodáme za komerční tah přivandrovalců, kteří původní domorodce vyhnali do rezervací a dneska chtějí kázat vodu když sami pijí víno. My vůbec zapomínáme, kam všude naši politici strkají hlavu, ať to je Amík, Rus, nově Čína a ti co je volí jdou přesně jako to stádo za nimi. Stačí si připomenout blížící se Vánoce a opravdu pitomé americké rodinné filmy, kde ze všech stran ječí VESELÉ VÁNOCE, kterými nás zavalují převážně komerční televize, kdežto naše tradice byly jiné.

Tak si připravme masky na Helloween, kupujte kvalitní americké výrobky a nepečte ty svoje tradiční voňavé chutné nesmysly, utrácejte, dárek jen jeden a to ještě až druhý den ráno, na Silvestra zapomeňte na přátelé a rodinu a jděte ven mezi lidi, to se nosí přece, už po Novém roce přemýšlejte o Valentýnu, pokud bude levná krůta, kupte ji na Díkuvzdání a myslete si, jak je to vše in. KDE DOMOV MŮJ, bože můj...
Van Basten