Jiří Erlebach - ďábelský houslista

Jiří Erlebach pochází z rodiny, ve které o hudební talenty nouzi nebylo. Strýc hraje ve Valencii v symfonickém orchestru první housle, bratr hraje na kontrabas v Janáčkově filharmonii Ostrava a Jiří jako houslový virtuos se svými show procestoval téměř celý svět.

Jiří Elerbach

Jak jsi se dostal k houslím?

Jsem z hudební rodiny. Strýc jednou zahrál Montiho čardáš a o hudební dráze bylo rozhodnuto.

Tady se nabízí otázka, jaký je mezi houslemi a violou?

Viola je o něco větší a má o vrchní strunu méně, ale o spodní víc. Dokáže tedy znít hlouběji, ale možná i sametověji. Hraje se na ni z altového klíče. Housle hrají z houslového.

Kde všude jsi hrál?

Velkou část svých show jsem odehrál na zaoceánských lodích, se kterými jsem absolvoval 4 cesty kolem světa, navštívil 146 zemí a dokonce 12krát doplul až na Antarktidu. Vystupoval jsem i TV programech doma i v zahraničí. V německé talentové soutěži jsem se dostal až do semifinále. Z prestižních domácích akcí bych vzpomenul vystoupení pro koncern Liberty.

Představ trochu svojí show..

Jedná se o interaktivní hudební, humorně laděnou show napříč různými hudebními styly. Od rocku přes filmovou hudbu až po irské skladby či klasiku. Housle jsou doplněny o zpěv a Panovu flétnu. Repertoár je momentálně asi 13 hodin. Dokážu se napasovat na jakýkoliv druh akcí. Od městských slavností, festivalů, kde vystupuji i se svou kapelou Rock violin až po vánoční koncerty.

Uvažuješ o vlastní desce?

Zatím jsem vyprodukoval 3 různě koncipované CD. První s folklórním nádechem, druhé bylo obohaceno o další hudební styly a na třetím už je i zpěv a Panova flétna.

Máš určitě nějaké plány do budoucna..

Rád bych se více etabloval na domácí scéně, jak sólově, tak se svojí kapelou Rock violin, která bude obohacena o kytaristu. Dále mám za cíl dokončit videoklip a vůbec pokračovat v misi - dělat publikum šťastné. Mám už i několik vlastních kompozicí, které bych rád zařadil do programu. Hlavně bych nechtěl zklamat svého kamaráda a produkčního Jirku Bastu.. (smích)

..tak to bude asi těžší (..smích), ale muzika.cz ti určitě bude držet palce!

Jiří Erlebach - ďábelský houslista
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments