Jay-Z zveřejňuje dluhopisy a platí pokuty za demonstranty po smrti Alvina Colea

Jay-Z zveřejnil dluhopis a zaplatil pokuty několika demonstrantům, kteří byli na začátku tohoto týdne zadrženi v americkém státě Wisconsin. Ti zvedli svůj odpor proti rozhodnutí o osvobození policisty Josepha Mensaha, který zastřelil 17 letého Alvina Colea letos v únoru. K smrtelnému výstřelu došlo pouhé tři minuty poté, co policie začala pronásledovat Colea po parkovišti ve městě Wauwatosa.

Jeho matka Tracy byla mezi desítkami protestujících, kteří byli ve čtvrtek 8. října večer zatčeni. Jak uvádí CBS News, Jay-Z a Team Roc zaplatili nezveřejněnou částku soudních poplatků za Tracy a její dcery Taleavia, Tristiana a Tahudah.

Dania Diaz, výkonná ředitelka týmu Roc, ve svém prohlášení uvedla:
„Naše rodina trpí s rodinou Alvina Colea a komunity Wauwatosa. Nejen, že okresní státní zastupitelství nedopustilo odpovědnost důstojníka Josepha Mensaha za zabití Alvina, ale také místní policie zatkla a zranila Alvinovu matku Tracy a jeho sestry, když pokojně protestovali...“

Jay-Z napsal otevřený dopis v Milwaukee Journal Sentinel vyzývající policii v hlavním městě Wisconsinu v Milwaukee, aby stíhali Mensaha, který údajně od roku 2015 smrtelně zastřelil tři muže - Coles, Antonio Gonzales a Jay Anderson.

„Jeho činy ukazují naprosté pohrdání životy těchto mladých mužů,“ stálo v dopise. „Co je také mimořádné, je to, že selhání policejní oddělení umožnilo tyto tragické případy. Neschopnost uchovat video důkazy znemožnila mnohá vyšetřování.“

Jay-Z
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments