Jaroslav Uhlíř dostal Zlatou cenu OSA, skladbou roku je "Anděl" skupiny Mirai

OSA nadělovala, ale slavnostní udílení se z důvodu pandemie konalo bez diváků a bylo živě přenášeno na webu OSA. Autor nesmrtelných hitů jako Holubí dům nebo Není nutno a řady dalších, skladatel, klavírista a zpěvák Jaroslav Uhlíř, dostal Zlatou cenu Ochranného svazu autorského za celoživotní přínos. Skladbou roku se stala skladba Anděl skupiny Mirai a nejúspěšnější skladatel a textař je Xindl X. Oceněným skladatelem vážné hudby se stal Zdeněk Král.

Úspěšní skladatelé, textaři a nakladatele oceňoval svaz již popatnácté. Novinkou letošního ročníku byla úprava kritérií při generování výsledků ze statistik OSA. Jde o autory a skladby, které poprvé v posledních dvou letech zaznamenaly mimořádný úspěch v koncertním provedení, ve vysílání rozhlasu a televize, v prodejnosti nosičů, na internetu a při dalších užitích, a to bez ohledu na datum jejich registrace u OSA.

„Žebříčky se nyní sestavují pouze ze skladeb, které jsme nejvíce slyšeli v posledních dvou letech,“ uvedl Michal Prokop, předseda komise pro Výroční ceny OSA.

Výroční ceny OSA
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments