Iniciativa Cesta ze tmy plánuje koncerty v Lucerně

Iniciativa Cesta ze tmy si klade za cíl obnovit kulturní představení. Rozhodla se uspořádat v pražské Lucerně sérii koncertů s diváky. První by se měl konat 23. dubna. Podmínkou účasti publika je, že všichni přítomní absolvují v den koncertu PCR test, jehož cena je zahrnuta ve vstupném. Organizátorům z iniciativy se totiž podařilo získat povolení k provozu mobilní laboratoře a příslib udělení výjimky ministerstva zdravotnictví.

„Vymysleli jsme sofistikovaný systém, který zajistí, že nikdo z přítomných nebude pozitivní na covid-19. Na každý koncert máme příslib povolení pustit do Lucerny tisícovku diváků. Věřím, že všem ukážeme, že máme cestu k tomu, aby se v Česku situace kolem konání kulturních a společenských akcí začala pomalu vracet do normálu,“ uvedl za organizátory Karel Luxík.

V Lucerně by tedy v případě všech pozitivních okolností vystoupili Olga Lounová, Janek Ledecký, Rybičky 48, Monkey Business, Jaroslav Uhlíř a řada dalších. Koncerty se budou konat vždy v pátek, sobotu a neděli. Výtěžek bude použit na závěrečný ples pro zdravotníky, kterým by se 20. května měla celá série koncertů uzavřít. Cena vstupenky je 990 korun, z nichž 450 korun je cena PCR testu, který návštěvníci koncertu musejí absolvovat v laboratoři, která bude nedaleko Lucerny. Test se provádí stěrem z ústní dutiny. Systém testování by měl fungovat tak, že si účastník akce koupí vstupenku a s ní obdrží unikátní kód pro objednání testu. Kód vloží na web, vygeneruje si žádost o test a zvolí z nabízeních termínů. Žádost PDF vytiskne a vezme s sebou. Na provedení testu na covid-19 bude třeba se dostavit na místo akce s vytištěnou žádostí minimálně pět minut před objednaným termínem. Test se v mobilní laboratoři vyhodnotí nejpozději hodinu před zahájením akce. Výsledek telefonicky sdělí z testovacího centra, v případě, že bude pozitivní, organizátor akce peníze za vstupenku vrátí a upozorní na nutnost kontaktovat lékaře a hygienu.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments