INGOTT CHCE HUDBOU HLAVNĚ BAVIT

Počátky ostrých hochů spadají do druhé poloviny osmdesátých let, kdy ještě ošlehaní větrem barových ventilátorů a hvizdem policejních píšťalek, bojovali proti „Rudé zástavě“ v Karviné ostrou palbou svých kytarových rifů s kandencí „akáčka“. A přesto jsou na počátku dvacátých let třetího tisíciletí plni energie (zde si prosím neplést s albem jiné kapely). Své klasické metalové harmonie s vokálními linkami českých textů a pravý, až ortodoxní hard and heavy nám nabízejí s pravou syrovostí nasekaného tataráku. Bylo jen otázkou času, kdy se Jura Šperl, otec představený ocelového souboru, zastaví a dáme sloveso.

INGOTT

Začneme stylově. Spí INGOTT zimním spánkem?

Vůbec ne, právě naopak! Náš webmaster zrovna dokončil novou podobu webových stránek, spouštíme na youtube vlastní videokanál INGOTT TV, kde budou postupně umísťovány nejen oficiální klipy, pozvánky, upoutávky, ale i opravdové špeky ze zkoušek, studia a cest, máme do výroby nachystanou novou kolekci textilu a jiných doplňků pro merchandising, připravujeme spuštění messengeru, zdokonalili jsme show, koupili nějaké světla a efekty, upravili playlist a jak říká klasik, trávíme dny v činorodém ruchu.

To je chvályhodné, ale já myslel spíš na muziku. O tu jde přece především, no ne?

Jasně, že jo! Ještě v zimě hrajeme tři koncerty (Praha, Ostrava a České Budějovice) s žánrově spřízněnou velmi kvalitní kapelou Menhir. Hrají poctivý melodický hard rock. Tandem sehraných chlapíků (basa - kytara) doplňuje skvělá půvabná bubenice, takže je co poslouchat a je na co se dívat. Každopádně z koncertu v ostravském klubu Barrák pořídíme videozáznam.

Máme se tedy těšit na DVD INGOTT - live?

Chceme nabrat co nejvíce materiálu. Možností, jak s ním naložit je několik, nerad bych předbíhal, ale primární je přiblížit fanouškům, kteří nestihnou některou z destinací, jak to vypadalo a o co zhruba šlo. Tím pádem budeme točit i děj v zákulisí. Tuším, že se bude muset hodně stříhat, aby to nebyl příliš velký bulvár.

Před časem jsi sliboval klasický klip, z toho nakonec sešlo?

Ale kdepak, koncem února natáčíme video k potemnělé písni Havran, inspirované legendární stejnojmennou básní Edgara Allana Poea, a na to se opravdu všichni moc těšíme. Dojde totiž ke spolupráci s profesionální dvojicí David Beránek - Daniel Camera (viz Labradorfilm). Vždyť například Beránek dělal a dělá pro takové rockové celebrity jako je Bonfire nebo Pretty Maids a je držitelem Zlatého slavíka za klip Dole v dole (Kabát). Jejich zkušenosti, nabízené technologie i scénář k Havranovi slibují, že to bude pro INGOTT mimořádný zážitek.

Myslím, že se mají na co těšit i samotní tvůrci. A co písničky, děláte něco nového?

K tomu nám slouží dlouhé zimní večery. Teď se připravují demosnímky, zjara to přebereme a upravíme, v létě dopíšu texty, na podzim půjdeme do studia a na přelomu roku vyjde nové CD. Harmonogram je daný, cíl je jasný.

Slyšel jsem, že se při tom necháváte inspirovat "živou vodou"?

Aha, takže jsi v obraze. Ta informace nějak unikla přímo z nejbližšího okruhu kapely. V podstatě jde o to, že jsme koncem roku vypálili naši vlastní skvělou slivovici a meruňkovici a v dávkách doporučených lékaři ji používáme pro inspiraci a k osvěžení ducha i mysli. Protože to opravdu skvěle funguje, rozhodli jsme se „nehamounit“ a tak bude v limitovaném množství tento medikament k dispozici i našim skalním fanouškům na některých vybraných koncertech.
 
Doufám, že se i na mě dostane. Vidím, že tě humor neopouští, mají to tak i ostatní INGOTTi?

To si piš! Pohodu a dobrou zábavu máme v žebříčku hodnot na prvním místě. Přál bych ti s námi strávit aspoň jeden víkend. Ovšem pouze na vlastní nebezpečí!

Vlastně pozor – Ingotti – kdo jsou? Představ nám ty hochy...

Martin MACO SZCZUR způsobuje kravál poctivě lampami svého Marshall stacku a struny natahuje na Ephiphone Explorer, Jackson Dinky JS 32 a Jackson JS 32 Rhoads, Jirka POTY Potáč vyluzuje mrazivě hutné přesné tóny na legendárním Peavey - Mark III Bass 1978 (head + cabinet) pomocí ještě legendárnější Fender Precision Bass, David DAVE Klement je náš junior a energii si vybíjí na DC Custom Drums a Soultone Cymbals pomocí paliček Balbex Drumstick no a nakonec já, Jura Šperl, řečený Modrý Portugal, to klátím uchu lahodícím zvukem karambolů kulečníkových koulí a lamp Marshallu JCM 800 a klasiku potvrzuji i výběrem kytar: Gibson Flying a Gibson Explore.

Pár těžko uvěřitelných historek jsem už slyšel. Dej k dobru aspoň nějakou krátkou.

Nedávno přišel Maco (kytarista) se starými rezavými kleštěmi a litrem rumu, že prý potřebuje vytrhnout zub. Ten rum měl pro sebe. Kvůli desinfekci ho aplikoval celý ještě před zákrokem. Na zubaře prostě INGOTT nemá čas! Tož tak.

MUZIKAnti děkuji za pozornost napiš si adresu redakce, ať víš kam poslat CD pro naše a vaše fanoušky. Jo a napiš nás na guest list do Ostravy na 29. února, ten pražský 22. února nestíháme. A v ostatní zbytek na www.ingott.cz

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments