Inaugurace kapely Zrní - to je nový singl v pandemickém světě

Nový singl je, podle hudebníků, o moci a zodpovědnosti. Ačkoli na nikoho neukázali prstem, koho v textu mají na mysli, přesto skladba působí v současném kontextu ještě aktuálněji, než by si z kapely Zrní přáli.

„Každá tvoje lež tě doběhne,“ zpívá se v textu, a není tajemstvím, že ke skladbě inspiroval kapelu nejmenovaný bezdomovec.

„V minulosti jsme se spolu mnohokrát zastavovali. Často schizofrenně nadával, když šel po ulici sám, a mně pak popisoval pochody svý mrakůplný mysli. Tehdy mi zrovna v hlavě běžela tahle písnička, úplně čerstvě vymyšlená, ještě beze slov, pozdravili jsme se a on mi začal vyprávět o úpadku společnosti a že si my Češi nezasloužíme korunu a bude nám po staletích odebrána. Chvíli jsme si povídali, rozloučili se, já jdu po ulici a mám husí kůži. Vidim výjev, jak do toho samplu poddaných vejde vznešená obřadní atmosféra s textem o korunovaci krále. Detail, jak zářivá koruna usedá na hlavu novýho krále, kterýmu náleží. Cejtím tu velkou důvěru, která je do něj vkládána, ale pokud se jí zpronevěří, bude mu koruna odebraná, jako ve vizi přítele Araba,“ řekl autor textu Jan Unger.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments