Ikona festivalů Glastonbury nebude ani letos a možná už vůbec!

Kulturní národ je v očekávání lepší sezóny než byla ta loňská, ale nic, bohužel nic nenasvědčuje tomu, že by se tak stalo. Svědčí o tom i reakce legendárního festivalu Glastonbury, který byl založen roku 1970. Ten totiž jako první velký festival přichází se smutnou zprávou. Stejně jako v minulém roce ani letos nebude možné uspořádat akci této velikosti, jelikož pandemie neustupuje, navíc situace ve Velké Británii, spíše naopak směřuje k prodloužení současných opatření než k postupnému rozvolnění. A to měli loni velkolepé plány na oslavu 50 let trvání festivalu, kdy byli v programu Taylor Swift, Kendrick Lamar, Paul McCartney, Diana Ross či Anna Calvi a další.

„S velkou lítostí oznamujeme, že se letošní ročník festivalu Glastonbury neuskuteční, a bude tak pro nás dalším nuceným rokem klidu. Navzdory našemu maximálnímu úsilí se ukázalo, že tento rok prostě nebudeme schopni festival uspořádat. Je nám moc líto, že jsme vás všechny zklamali. Stejně jako v minulém roce bychom rádi všem držitelům vstupenky pro rok 2020 nabídli možnost přesunout zálohu 50 liber na další rok, a zajistit si tak lístky pro ročník 2022. Velmi si vážíme důvěry, kterou jste v nás vložili, a jsme přesvědčeni, že pro vás můžeme připravit něco velkého v roce 2022,“ napsali v prohlášení pořadatelé Michael a Emily Eavisovi, kteří alespoň doufají v menší akci v období září.

Zrušení největšího venkovního festivalu na světě ihned vyvolalo reakce. Například předseda britské Asociace nezávislých festivalů Paul Reed prohlásil, že ačkoliv rozhodnutí organizátorů chápe, může tento krok ovlivnit návštěvníky i další organizátory.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments