Hudebníci a herci nahráli píseň jako poctu k devadesátinám Jiřiny Bohdalové

Hudebníci a herci Vojta Kotek, Jakub Prachař, Ondřej Brzobohatý a Václav Noid Bárta nahráli oslavnou ódu s názvem Vystřelená k jubileu Jiřiny Bohdalové. Za doprovodu Maxibandu Jana Maxiána zazní skladba v předvečer hereččina životního jubilea 2. května v pořadu televize Prima Máme rádi Jiřinku. Ke skladbě Vystřelená vznikl i videoklip, ve kterém si zahrál také moderátor Libor Bouček. Premiéru na youtube bude mít 3. května.

„Píseň vznikla tak, že se mě Jiřina před rokem zeptala, jestli jí složím písničku k devadesátinám. A já jsem na to zapomněl. A pak mi volal Kuba (Prachař), že má nápad udělat jí písničku do pořadu Máme rádi Jiřinku. Já jsem nápad uchopil, oslovil jsem Orchestr Gustava Broma a společně s Liborem (Boučkem) a Jakubem jsme dopsali text. Potřebovali jsme silný herecký projev, tak toho se ujal Vojta Kotek,“ popsal vznik skladby Ondřej Brzobohatý.

V textu písně vzdávají autoři české herecké legendě hold.

„Ta píseň popisuje realitu. A sice, že Země je naší Jiřince malá. Na Zemi ve svém oboru dokázala to, co žádná jiná, a proto by měla dobýt vesmír,“ podotkl spoluautor textu Bouček, pro nějž je účast v hudebním klipu premiérou. Zahrál si v něm, stejně jako jeho kolegové, kosmonauta.

„Já jsem si to natáčení fakt užil, dlouho jsem netrénoval, ale strašně se mi zlepšil zpěv. V takové sestavě se už asi nikdy nepotkáme, to by nikdo nezaplatil,“ konstatoval Prachař.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments