Hudební ceny Žebřík opět mění termín slavnostního ceremoniálu

Koronavirová opatření už podruhé znemožnila konání 28. ročníku udělování hudebních cen Žebřík v Plzni. Původně se mělo konat 13. března v plzeňském areálu DEPO2015. Další termín byl stanoven na tento pátek 9. října od 17:00 jako open air ceremoniál. Bohužel ani tento termín neplatí a organizátoři hledají jiný termín pro vyhlášení cen, bude-li tomu umožněno. Vzhledem ke zhoršující se situaci ale nevyloučili, že uspořádají příští rok v březnu oba ročníky najednou. ČTK to dnes řekl ředitel ankety Jarda Hudec. Na vyhlášení chodí každoročně přes tisíc platících diváků a další hosté.

„Hlavním důvodem (zrušení ceremoniálu) je nepředvídatelnost vládních opatření, která nejenom nám znemožňují pořádat akci tohoto významu a rozsahu a typu,“ uvedl Hudec. Zorganizovat ho jinou formou by podle něj neodpovídalo významu této ankety. Umělci si podle něj zaslouží důstojné ocenění, tedy standardní vyhlašování. "Spolu s DEPO2015 a všemi umělci jsme měli připraveny tři až čtyři varianty scénáře akce, ale ta poslední opatření byla hřebíčkem do rakve," dodal.

Kvůli tomu, že na hudebních akcích nelze zpívat a k tomu platí také další podle Hudce nepochopitelné restrikce, by vyhlašování bylo "smutné, dehonestující a neodpovídající důležitosti této ankety". Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. „Pokud se termín posune až do příštího roku, tak spojíme výsledky ankety za letošek a za příští rok do jednoho velkolepého galavečera,“ uvedl Hudec.

Hudební ceny Žebřík
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments