Herec Štěpán Kozub a hudebník Jiří Krhut vydali nový singl a videoklip s názvem Práce pro šaška

Jiří Krhut a Štěpán Kozub vydali na konci roku 2020 své debutové album Prásknu bičem a již 12. února vypustili do světa zcela nový singl s názvem Práce pro šaška, ke kterému zároveň natočili i videoklip. Ten si režíroval, scénář napsal i hlavní roli zahrál sám Kozub. Píseň Práce pro šaška, jejíž hudbu i text napsal Jiří Krhut, je jedna z mála písní z repertoáru tohoto autorského dua, která neřeší vztahové, rozchodové či milostné téma. Tento-krát je to píseň napsaná přímo na tělo Štěpánovi Kozubovi, jakožto herci a komikovi v jedné osobě. Ukazuje na úskalí psychiky baviče, šaška i tragéda, obzvlášť těmto posláním nepřející době.

„Když mi Jirka poprvé píseň zahrál, netušil jsem, s kolika obrazy a skutečnostmi z textu se dokážu bez váhání zcela ztotožnit. Hned mě k písni napadl klip, tak jsem ještě ten večer napsal scénář. Udělalo mi velkou radost, že nám s Jirkou v realizaci klipu pomohla pro-dukce a kamarádi z našeho Divadla Mír,“ svěřil se Štěpán Kozub.

Kromě neodmyslitelného zpěvu Barbary Kanyzové nahrávku přizdobil svým sólem na tenor saxofon Michal Žáček. O tom, jak se tvůrcům podařilo toto doslova herecké téma ztvárnit, se můžete přesvědčit od 12. února v 18.00 hod na kanále YouTube a dalších sociálních sítí obou autorů.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments