Hackeři ukradli data Madonny, Lady Gaga a dalších hvězd

Advokátní kancelář Grubman Shire Meiselas & Sacksv v NY dala společnosti Variety informaci, že její vnitřní bezpečnost dat byla ohrožena hackery skupiny REvil a byly vykradeny veškerá data. Například smlouvy o objemu 756 gigabajtů, dohody o mlčenlivosti, telefonní čísla, e-maily a stím související korespondence.

Běžnou praxí pak je vydírání a hrozí zveřejnění odcizených dat. Podle Page Six požadují hackeři výkupné ve výši 21 milionů USD. Advokáti však řekli, že zatím k žádnému vyjednávání nedošlo!

Anlytik hrozeb společnosti Emsisoft řekl pro NME, že částka není nad rámec možností: „Podle dostupných informací by šlo o druhé nejvyšší výkupné.“ V těchto případech je údajně také možné, že se piráti internetu pokusí rovnou vydírat umělce, kteří takto byli odhaleni. Jde kromě Madonny a Lady Gaga také o Nicky Minaj nebo Bruce Sprinsteena.

Anatytik Callow souhlasí s reakcí advokátů a nevidí moc reálnou šanci na urovnání sporu: "I když zaplatí výkupné, neexistuje žádná záruka, že hackeři zničí ukradená data, zejména pokud mají vysokou tržní hodnotu. Data mohou být stále prodávána nebo jinak obchodována.“

Madonna
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments