Grammy ovládly ženy, rekord pokořily Beyoncé a Taylor Swift

Letošní udílení amerických hudebních cen Grammy ovládly ženy, které zvítězily ve všech sledovaných kategoriích. Grammy za nahrávku roku získala stejně jako loni zpěvačka Billie Eilish, letos za minimalistickou skladbu "Everything I Wanted". Píseň roku připadla zpěvačce H.E.R se skladbou "I Can't Breathe", zdůrazňující ukončení rasové diskriminace. Beyoncé na slavnostní ceremonii pokořila rekord v počtu získaných ocenění u žen a Taylor Swift se zase vítězstvím v kategorii album roku za desku Folklor stala první ženou, která toto ocenění získala již potřetí.

Několikahodinovou slavnostní ceremonii v Los Angeles odstartovala vystoupení zpěváků Harryho Stylese a Billie Eilish. Udílení, které bylo kvůli pandemii covidu-19 odloženo z původního lednového data, doprovázela přísná hygienická opatření. Hvězdy americké hudební scény musely dodržovat rozestupy a krýt si ústa a nos rouškami.

„Nikdy nezapomeneme na rok 2020, ale jsme plni naděje do budoucna,“ řekl průvodce slavnostním večerem, herec Trevor Noah.

Cenu za nejlepší hudební výkon v duetu nebo ve skupině získaly zpěvačky Lady Gaga a Ariana Grande za singl "Rain on Me", a porazily tak korejský boyband BTS, který do show vstoupil na dálku písní "Dynamite". Cenu za nejlepší popové vokální album dostala britská zpěvačka Dua Lipa za desku "Future Nostalgia".

V královské kategorii „Best Metal Performance“ zvítězili BODY COUNT za nahrávku "Bum-Rush" z alba "Carnivore". Pro BODY COUNT jde o první sošku Grammy ve více než třicetileté kariéře. Před třemi lety se v nominacích objevila jejich skladba "Black Hoodie", nakonec se ale radovali MASTODON se "Sultan's Curse".

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments