Fotbalová legenda Pelé se vrhl do muziky a natočil song!

Nevíme, jestli na této planetě existuje nějaký chlap, který by neznal jméno fotbalové legendy Pelé. Za pár dní, přesně řečeno 23. října, oslaví 80 let a považte - vrhnul se do muziky. Nikoli té naší, ale spojil se s mexickým duem Rodrigo a Gabriela a splnil si další sen. Společně natočili song "Acredita No Véio (Listen To The Old Man)". Za vším je třeba hledat producenta a společného přítele Jorge Berlanga, který je společně seznámil. Zajímavostí je, že skladbu napsal sám Pelé původně pro zpěvačku Rurie Dupratovou v roce 2005, ale nový hudební obrat získala poté, co se objevilo duo Rodrigo a Gabriela.

„Ve fotbale byl můj talent darem od Boha, hudba byla jen pro zábavu,“ uvedl snad na obranu legendární fotbalista. Zároveň však přiznal, že by nechtěl, aby veřejnost srovnávala skladatele Pelého a fotbalisty Pelého.

„To by byla obrovská nespravedlnost,“ dodal Pelé a upřesnil, jak vznikla skladba: „Tu jsem napsal, protože když jsem hrál se Santosem, trenér říkal, že když jsme prohráli, byla to chyba hráčů, ale když jsme vyhráli, byla to makumba (černá magie), která pomohla. Píseň o tom žertuje - macumba samozřejmě vůbec nevyhrává hry.“

Duo Rodrigo a Gabriela hraje na akustickou kytaru a hudebně jsou ovlivněni různými styly - od nuevo flamenco, přes rock až dokonce k heavy metalu. Nahrávky dua se skládají převážně z instrumentálních duet na flamenco kytaru . Vydali pět studiových alb, tři živá alba a jedno EP. V roce 2011 spolupracovali s Hansem Zimmerem na soundratcku k filmu Piráti z Karibiku: Stranger Tides a zároveň i k soundtracku k filmu Puss in Boots . V květnu 2010 vystoupili v Bílém domě pro prezidenta Baracka Obamu a v lednu 2020 jejich páté studiové album Mettavolution získalona 62. výročním udílení cen Grammy cenu Grammy za "nejlepší současné instrumentální album".

„Oba jsme velcí fotbaloví fanoušci. Když jsme vyrůstali v Mexico City, slyšeli jsme mnoho příběhů o Pelém a legendárním brazilském týmu, který triumfoval na mistrovství světa v roce 1970 v naší domovině. Představte si naše překvapení a potěšení, když jsme zjistili, že Pelé je nejen největším fotbalistou všech dob, ale je také talentovaným zpěvákem a skladatelem? Je pro nás velkou ctí spolupracovat s Pelem při příležitosti jeho 80. narozenin,“ uvedlo duo k aktuální nahrávce. Zdroj: NME.com.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments