Fotbal - liga! Co vy na to???

Nejsem žádný fotbalový expert ale jen stínový ministr sportu, protože ten nám v záplavě zbytečných ministrů chybí jako baníku body k záchraně, která je ztracená. Ale vše zlé je k něčemu dobré! To se sice říká, ale...

Lafata - Sparta Praha - Teplice

Poslední výkřik hrůzy ve fotbale nenechal asi nikoho chladným, kdo alespoň trochu fotbal sleduje. Že se o fotbalistech říká, že jsou křehčí jak slavný porcelán (Rosického omlouvám tímto…) a všichni jim jen ubližují…Naše fotbalová liga je tak trochu odrazem i společnosti. Pláčeme nad rozlitým mlékem, protože ti "velcí" ve fotbale, myslím , že se jim lidově říká BAFUŇÁŘI , tak těm je to jedno. Všem stoupá životní úroveň, ale není to jen u nás, nedávné aféry v nejvyšších kruzích jsou toho důkazem.

Všudypřítomný byznys dokáže divy. pamatuji si hodně úletů ve fotbale, hodně rvaček na stadiónů, hodně polemiky kolem všeho, ale v poslední době je na pováženou, že se za své hráče stydí i ortodoxní fanoušci. Když Limberský zařídil "pentli", bylo z toho divadlo ve všech médiích, Lafata je ochoten padnout i na přechodu pro chodce, jen když to bude mít ten správný výraz a možná se chytne v nějakém stupidním televizním seriálu, kterým nás zavalují média, která se jinak o tomto hráči nevyjádří, aby se náhodou nemusel nikdo chytat za nos. Brankář Rada (Dukla), mu snad vlepil pohlavek, jakých je dnes stovky, přece jen do sebe nenechá kopat s míčem v ruce, ale zoufalý pád D. Lafaty svědčil o tom, že snad tento brankář byl cvičený v Shaolinu a chudáka Davida skoro vykastroval.

Fotbalisté s oblibou padají jako hrušky sotva je protihráč 2m od hráče a za jejich grimasy by se nestyděl ani Di Caprio v jakémkoli hvězdném snímku a nečekal by tak dlouho na Oskara. Už jsem tady psal o tom, jak média zkresleně upřednostňují jednotlivé celky, slušně kálejí na ty "neoblíbené" (Plzeň) nebo z "venkova" (vše od Prahy na všechny světové strany), ale tak jako voliči pláčou nad tím, co si sami zvolili, tak fandové už přestávají být slepí i k vlastním modlám a za svůj tým se dokážou postavit i v případě, jakým byl trapný teatrální výstup některých aktérů zmiňovaného utkání.

A rozhodčí? Sorry, tolik času zase nemám abych psal o zbytečných lidech. Ne všichni mají máslo na hlavě, hráči nebo sudí, je jen smutným příběhem toho, že se u nás ve fotbale ději věci, nad kterým zůstává rozum stát a laik se diví, fanoušek žasne, Pelta je v klidu (aby ne - Jablonec+Lafata+Sparta=1 přímá osa), Berbr a spol mají své jisté a tak zůstane otázkou, zda se do divadla bude chodit na fotbalový stadión a nebo se začne u nás hrát fotbal i pro fanoušky, kteří jsou ochotni se na to ještě dívat a fotbal bude zase fotbalem a ne jen kopanou.
Van Basten