Filmaři vzdávají hold Davidu Stypkovi

Valašští filmaři vzdávají hold Stypkovi videoklipem Optaj sa dědy k písni pro film Děda z roku 2015. Stypkovy tři písně se objeví také v chystané pohádce Největší dar. Poslední album Davida Stypky by pod názvem Dýchej mělo vyjít letos v září, ale pohádka Největší dar zatím termín premiéry nemá a do kin se dostane podle pandemické situace.

Videoklip Optaj sa dědy režírovala zpěvačka a producentka Marta Santovjáková Gerlíková. Právě ona oslovila Stypku při přípravě pohádky Největší dar.

„Byla to intenzivní spolupráce, a to i v době, která ho kvůli nemoci stála obrovské množství sil. Přesto všechno dokončil k obrovské spokojenosti nás všech,“ sdělila Gerlíková.

S odchodem Stypky se producentka nesmířila dodnes. Proto se kolegy z branže rozhodla natočit klip, jímž vzdává zpěvákovi hold. Píseň Optaj sa dědy původně pro film Děda nazpívali František Segrado a právě Gerlíková.

„V Davidově podání ale nesmí být zapomenuta, a tak jsme se rozhodli, že ji oživíme a vyjádříme mu tak náš obdiv. Ani na vteřinu nám v tom neváhali pomoct Petr Vavřík z kapely Buty a Marcel Gabriel z Mňágy a Žďorp, klávesy nahrál Pavel Sotoniak z Davidovy kapely Bandjeez,“ upřesnila vznik skladby zpěvačka Marta S. Gerlíková.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments