Expert na The Beatles objevil baseballový film, který inspiroval Johna Lennona ke složení písně

Přední vědec Kenneth Womack, zabývající se historií The Beatles věří, že vyřešil desítky let trvající tajemství inspirace, která stála za vznikem skladby "Grow Old With Me". Tato skladba byla vydána měsíc před zastřelením této legendy v prosinci 1980. Vešlo ve známost, že byla ovlivněna filmem o baseballu, který Lennon během návštěvy Bermud na začátku roku.

Pro The Observer Womack řekl, že sledoval desítky filmů, než si uvědomil, že klíčovou inspirací byl film "Love Affair: The Eleanor And Lou Gehrig Story" z roku 1978. Ten pojednával o hráči tohoto sportu, který zemřel po boji se vzácnou poruchou nervového systému.

„Chtěl jsem vědět, jaký film ho inspiroval ke složení takové krásné písně. Pro Johna bylo použití takových "nalezených předmětů" v životě a umění zásadní pro jeho skladatelské postupy,“ vysvětlil Womack a dodal:

„Američtí filmaři po celá desetiletí točili jeden baseballový film za druhým a jsou jich stovky. Poté, co jsem sledoval desítky filmů při hledání tohoto záhadného filmu, začal jsem studovat televizní průvodce z tohoto období. John byl totiž pravidelným předplatitelem.“

Nyní vyšla Womackova nová kniha „John Lennon 1980: Poslední dny v životě,“ (John Lennon 1980: The Last Days in the Life).

John Lennon 1980: Poslední dny v životě
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments