Eric Clapton a Van Morrison spolu v novém protestsongu

Britský zpěvák, písničkář, básník a multiinstrumentalista, nositel Řádu britského impéria a držitel hudební ceny Grammy, Van Morison, vlastním jménem George Ivan Morrison, vydal nedávno tři songy, prostestující proti vládním nařízením v souvislosti s koronavirem. Šlo o skladby "No More Lockdown", "Born to Be Free" a "As I Walked Out".

Nyní je na světě čtvrtá píseň, "Stand and Deliver", ke které se připojil k Morrisonovi i legendární kytarista Eric Clapton. Výtěžek z této skladby, stejně jako z ostatních, poputuje do Morrisonova fondu "Lockdown Financial Hardship Fund", který si klade za cíl pomáhat hudebníkům čelit finanční nejistotě v této době pandemické. V naši zemi jev doslova nevídaný!

„Ericova nahrávka je fantastická a bude jasně rezonovat s mnoha, kteří sdílejí naši frustraci. Je srdcervoucí vidět, že tolik talentovaných hudebníků postrádá smysluplnou podporu ze strany vlády, ale chceme je ujistit, že každý den tvrdě pracujeme na lobování za návrat živé hudby a na záchranu našeho průmyslu.“ Uvedl ke skladbě Van Morrison.

Sám Clapton ve skladbě zpívá: "Chceš být svobodným mužem? Nebo chceš být otrokem?". Ke skladbě pak řekl:

„Je hluboce zneklidňující sledovat, jak málo koncertů bude následovat kvůli omezením. Existuje mnoho z nás, kteří podporujeme Vana a jeho snahy o záchranu živé hudby, je pro nás inspirací! Musíme vstát a počítat, protože musíme najít cestu ven z toho nepořádku. Živá hudba se možná nikdy nezotaví.“

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments