Duo Tara Fuki pokřtí nové album Motyle na jaře

Tara Fuki je v violoncellové duo, jehož hudebnice pobývají každá v jiném státě. Obě děvčata sice vyrůstala na Moravě, ale v současnosti žije Andrea Konstankiewiczová ve Francii a Dorota Barová u nás.

„Je to takové přerušované. Bývám v Čechách týden v měsíci, kdy hrajeme nebo máme soustředění. Naše muzika vzniká jenom když jsme spolu, žádné nahrávky si neposíláme. Hudbu tvoříme společně a texty každá za sebe. Nepřijde nám to nijak složité, děláme to tak už posledních 17 let,“ popsala Konstankiewiczová.

Na svých stránkách popisují svoji hudbu jako naprosto svébytnou, která má své kořeny má ve společných improvizacích, které jsou postupně hlouběji propracovávány. Je křehce dynamická a výrazově nesmírně bohatá. Obohacená o otisky různých hudebních stylů s příchutí dálek, vytváří originální krasohled ženského nitra... Violoncellistky se chystali původně natočit nové album letos v březnu a pokřtít jej v listopadu s velkou pompou. Nakonec jej nahráli v červenci, ale díky pandemii se koncerty a křest přesouvají optimisticky na jaro příštího roku.

„Doufáme, že se nám podaří udělat křest v pražské Arše 30. března příštího roku. Budeme si držet palce, aby to vyšlo,“ řekla členka uskupení Andrea Konstankiewiczová.

Album nazvaly dívky vtipně Motyle a spolu s nimi hostuje na albu jako bubeník Miloš Dvořáček.

„Přemýšlely jsme, co s písněmi, které normálně hrajeme ve dvou, jak je vylepšit. Ze všech nápadů nám vyšel Miloš, který je naprosto univerzální citlivý hudebník, který hudbě slouží a nepředvádí se, což má v sobě málokterý muzikant,“ uvedla Konstankiewiczová.

Z deseti skladeb na nové nahrávce Tara Fuki jsou tři nezvykle zpívané v češtině. Kromě Kdyby, která celé album otevírá, jsou to dvě závěrečné skladby, Dlouhý pád a závěrečná Samoty. Doposud v tvorbě Tata Fuki převládala polština.

„V případě Kdyby se jedná o báseň Tomáše Tajchnera, další dva texty jsou ode mě. Asi se mi ve Francii zastesklo po domově a mateřské řeči. V Česku bych asi texty napsala v polštině,“ sdělila Konstankiewiczová.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments