Dorien: „Organizátoři akcí nedávají šanci novým kapelám“

Ostřílení muzikanti DORIEN kolem frontmana Honzy Prokeše toho už v hudbě zažili hodně a ne vždy to bylo lehké. Přesto se nevzdávají, a protože muziku mají v krvi, nic je nepoloží a zkoušejí to stále a znova. Prorazit je ale asi tak jednoduché, jako v hokejových Vítkovicích hrát NHL! Pojďme si kapelu představit a „pokecat s otcem představeným“ Honzou Prokešem.

Dorien

Tak Honzo, kdo je Dorien?

Dorien grupa, která datuje vznik v roce 1994, kdy se pod názvem Dorian Gray začalo s nahrávkami v Českém rozhlase, se kterými se rozjely první koncertní vystoupení včetně účasti v různých soutěžích.

Kam Vás zařadit hudebně?

Hrajeme hard rock s českými texty, které jsou o všem, co se kolem nás děje. Máme v repertoáru jak skladby staršího data, tak i nový materiál, na kterém společně pracuje celá kapela.

Tady se nabízí připomenout, kdo v kapele hraje..

Jirka Grigar – kytara, Vojta Prokeš – kytary, Marek Škrdla – basová kytara, Honza Honěk - bicí a Honza Prokeš – zpěv

Jako muzikanti jste už ledasco zažili, jak vidíš ty a kluci kolem tebe současný stav, třeba zrovna na rockové scéně?

Co se týče aktuálního stavu v rocku je dost obtížné se jak se patří prosadit, protože spousta festivalů které člověk osloví s nabídkou své kapely se jednak ani neozve, a nebo dostane odpověď, že tento ročník už je plný uvidíme za rok. Ale před tím se kapela nesmí zastavit a musí to zkoušet pořád dokola, myslím tím posílat hudební ukázky své tvorby, být v kontaktu s pořadateli akcí atd. Samozřejmě že to zkoušíme po svém, kdy se domluvíme s dalšími kapelami, pronajmeme si rockový klub, ze vstupného se vybere na nájem a je to.

Nemáte managera?

Zrovna ne, ale nejsme jediní (smích). Velice rádi by jsme do svých řad přivítali kámoše, který by byl ochoten akce domlouvat a starat se o nás.

Co tolik populární covery? Berete je na milost?

Co se týče coverá, žádný v našem playlistu není, ale vůbec nic proti nim nemám. Je celá řada hodně povedených kousků, které zní lépe než originál.

Kde všude je vás možno slyšet a vidět?

Naše koncertní zaměření je všestranné - motorkářské srazy, festivaly, samostatné koncerty, o kterých už jsem mluvil, ale taky různé slavnosti jako dny obcí atd.

Jsou dvacátá léta tohoto století, jak to u vás aktuálně vypadá?

Kapela Dorien v současné době pracuje na novém materiálu, se kterým se vydáme do studia, kde chceme natočit naše debutové album. To bychom chtěli podpořit na koncertech, aby se posluchači dozvěděli, jak to děláme a dostat se do jejich podvědomí. Je pro nás veliká čest, že jsme zařazeni do playlistu Rádia Čas Rock, kde nám rotují celkem tři skladby, které si u fanoušků vedou opravdu výborně. Se skladbou Parní Válec jsme byli nasazeni i jako Novinka Týdne, kde jsme od posluchačů dostali plný počet hlasů, za což jim patří opravdu velké díky, to jsme opravdu nečekali. Rádio má obrovskou sílu co se týče poslechovosti a když během koncertu ohlásíme skladbu, která právě v rotaci jede, tak je okamžitě poznat, jak na to rockeři pod pódiem reagují.

Takže jste před startem tohoto roku plni optimismu?

Je před námi letní sezóna, během které se ukážeme na festivalech Euro Bike Fest 2020, Holba rock na grilu, Rocková Venuše atd. Na což se moc těšíme a doufáme, že se ten náš koncertní kalendář ještě během roku zaplní. Budeme rádi za jakoukoli odezvu a podporu fanoušků a budeme se těšit na nějaké společné akci.

Muzika.cz přeje, ať se vám vaše sny vyplní a hrajete o sto šest!

DORIEN: Pozdrav fanouškům
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments