Dolní Vítkovice ožijí elektronickým Hotspotem a mini festivalem Czech Music Crossroads

Milovníci kvalitní živé hudby v Ostravě nemusí zoufat nad odloženým festivalem Colours of Ostrava. Ten své fanoušky znovu uvítá až za rok, letošní léto ovšem ochuzené o hudební zážitky nebude. Dolní Vítkovice uvítají ve středu 14. července živý koncert finského elektronického hudebníka a producenta Axela Thesleffa, který proběhne v rámci série Hotspot na předem neznámém, unikátním a zatím pro tento účel nevyužitém místě Dolních Vítkovic. Přesné místo, na kterém ještě žádná party či koncert neproběhly, se dozví pouze držitelé vstupenek.

„Hudbu Axela Thesleffa, která spojuje taneční elektroniku s rockem, post-rockem, metalem a je ovlivněna klasikou i východní tradicí, doplní po západu slunce působivá světelná podívaná i projekce na budovy Dolních Vítkovic," láká na večer 14. července Filip Košťálek z týmu Colours of Ostrava. Diváky navíc rozehřeje český hudebník, producent a performer Ventolin.

15. až 17. července poté proběhne 7. ročník showcase festival Czech Music Crossroads. Mini festival nabídne celkem třináct koncertů a řadu debat a workshopů pro hlubší zájemce nejen o hudební problematiku.

Hlavními lákadly se stanou dva nezkrácené večerní koncerty: ve čtvrtek 15. července představí naživo světově proslulý hráč na lesní roh a dirigent Radek Baborák se svým souborem Orquestrina poctu Ástoru Piazzollovi, nejslavnějšímu skladateli argentinského nuevo tanga, od jehož narození letos uplyne 100 let.

V sobotu 17. července se do Ostravy po třech letech vrátí neofolková kapela Bratři Orffové. Vedle nich na showcasových půlhodinových koncertech vystoupí během tří dnů z České republiky Beata Hlavenková a Kapela Snů, Clarinet Factory, Tomáš Kočko & Orchestr, Hrubá hudba a Omnion, z Polska Orkiestra św. Mikołaja, Ciśnienie a Resina, ze Slovenska pak Barbora Botošová, Hrdza a Folk Band Pokošovci.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments