Dolly Parton věnovala 1 milion dolarů na výzkum vakcíny Covid-19

Někdy se to nezdá, ale legenda country, slavná Dolly Parton (73), tentokrát zabodovala na jiném, než hudebním poli. Nový článek v New England Journal of Medicine odhaluje, že ikona country od začátku pandemie rozdala 1 milion dolarů ze svých vlastních peněz na podporu výzkumu Vanderbilt University Medical Center. Výzkum společnosti Vanderbilt následně hrál klíčovou roli ve vývoji vakcíny od americké biotechnologické firmy Moderna. Tato vakcína se chlubí téměř 95% úspěšností proti této nemoci a navazuje na oznámení o samostatné imunizaci od farmaceutické firmy Pfizer minulý týden. V časopise pro léčivé přípravky se potvrzuje, že financování pocházelo z "Výzkumného fondu Dolly Parton COVID-19".

Při oznámení tohoto gesta napsala Dolly na Instagram:

„Můj dlouholetý přítel Dr. Naji Abumrad, který se mnoho let věnuje výzkumu ve Vanderbiltu, mě informoval, že v tomto výzkumu dělají nějaké vzrušující pokroky v léčbě koronaviru. Daruji Vanderbiltu 1 milion dolarů na tento výzkum a povzbuzuji lidi, kteří si to mohou dovolit, aby poskytovali dary.“

Předpokládá se, že Dr. Abumrad a Dolly Parton se stali přáteli poté, co se zpěvačka stala účastníkem dopravní nehody a v roce 2014 podstoupil léčbu ve Vanderbiltu.

Dolly se objeví 22. listopadu v nejnovější nabídce Netflixu pod názvem Vánoce na náměstí a bude obsahovat 14 originálních skladeb.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments