DOGA VYRÁŽÍ NA TURNÉ PLNÉ VELKÝCH HITŮ

Hard rockoví harcovníci DOGA zahájí svou dvaatřicátou koncertní sezónu našlapaným Best Of Rock Ride tour 2020 a patří mezi největší stálice domácí rockové scény. Kapela aktivně hraje od roku 1988, dosud vydala 10 řadových alb, jeden živák, dva výběry největších hitů a 4 DVD. Na svém kontě má DOGA desítky hitů, na kterých spolupracovala např. také s Jarkem Nohavicou, Fanánkem, Petrem Jandou nebo Alešem Brichtou. V roce 2016 se kapela účastnila natáčení celovečerního filmu Muzzikanti. Lídr, zpěvák a kytarista Izzi ztvárnil také jednu z hlavních postav v dnes už kultovní hororové komedii režiséra Marka Dobeše Choking hazard, tak je asi jasný, kdo tady má hlavní slovo.

DOGA 2020 TOUR

Jak vypadal rok 2019 z pohledu kapely?

Kapela se v loňském roce těšila neutuchajícímu zájmu fanoušků napříč celou republikou a odehrála celkem 72 koncertů. V listopadu si DOGA „nadělila“ zbrusu nový výběr největších pecek včetně jedné novinky. Album nám pokřtila Tanja během vánočních svátků, a to v rámci speciálních koncertů v Karviné a Jablunkově.

No a před námi je rok 2020, bude nějak vyjímečný? Doga je známá svými vizuálními efekty…

V březnu pak vyrazí DOGA s náloží největší hitů na turné. Chceme si to s fanoušky hlavně co nejvíc užít. Každý z koncertů bude jedna velká smršť našich největších pecek, které doplníme o řadu světelných, kouřových a jiných efektů. Na pódium vrátíme i motorku, kterou jsme už kdysi na koncertech měli. Protože se ale naše nové Best Of jmenuje „Rock Ride“ a vyjadřuje i jakousi symbiózu hudby a motorek, tak se zařazení „mašiny“ do scény nabízelo. A konečně máme i novou motorkářskou hymnu, takže se to teď všechno dokonale sešlo.

Turné doprovodí podtext „100 % live“ - co si pod tím představit?

DOGA tím fanouškům vzkazuje, že vše, co na koncertech uslyší, je zahrané skutečně naživo. Kapela je zastáncem poctivého tradičního rock’n’rollu a upřednostňuje energii a autenticitu před playbacky a počítači.

Takže se mají fans na co těšit...

Jistě, půjde o show plnou největších hitů historie do devíti českých měst a obcí a samozřejmě festivaly. Fanoušky čeká vylepšená velká scéna, efekty, sníh, lasery a aktuální singlový hit „Zas ty a já“. Turné startuje 27. 3. v Teplicích a poslední zastávkou budou 16. 5. Svéradice. Na koncertech nebude chybět ani originální dvaatřicetiprocentní DOGA Zelená, kterou rockeři představili fanouškům na konci minulého roku.

Muzika.cz bude u toho a něco pro čtenáře spolu připravíme. Díky...

DOGA BEST OF ROCK RIDE TOUR 2020
IZZI
LUMOŠ
MRŇUS
PEPSI
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments