Dívčí pop folkové hudební duo TBeeGirls

TBeeGirls je dívčí pop folkové hudební duo, které tvoří dvojčata Tamara a o 10 minut mladší Tatiana. 27. srpna vydaly svůj první slovenský singl, romantický lovesong Tisíc míľ, a my jsme se jich proto zeptali na pár otázek.

Gratulujeme k Vašemu prvnímu singlu! O čem je Tisíc mil, co pro Vás tento singl znamená?

Tamara: Děkujeme! Tisíc mil je skladba, kterou jsme napsaly, když jsme s TBeeGirls začínaly. Bylo nám 17 let. Chodily jsme na střední školu a s romantickou láskou neměly v té době velké zkušenosti. Do skladby jsme však zakomponovali to, jak jsme si tehdy lásku představovali. Věčnou, upřímnou, takovou, co se ničeho nebojí. Původně jsme ji napsaly v angličtině a až o několik let později přeložily do slovenštiny.

Stále na takovou lásku věříte?

Tatiana: Určitě! Každý vztah však vyžaduje práci. Je to dynamická síla, která nemusí být po celá léta stejná, pokud se neopatruje.

Jak vaše písničky vznikají? Píšete je spolu?

Tatiana: Psaní je pro nás tou největší terapií. Pokud chceme dát na papír všechny emoce, většinou píšeme každá zvlášť. Potom, až je písnička hotová, ji spolu doladíme.

Tamara: Tvoříme současně text i hudbu a nápady si nahráváme do mobilu. Takže telefon máme plný nezorganizovaných nahrávek, které si již roky plánujeme roztřídit. 🙂

Co Vás vůbec k hudbě přivedlo?

Tamara: Hudbě se věnujeme už od malička. Naši dva starší bratři hráli na housle, a protože rodiče chtěli dát každému ze svých dětí hudební vzdělání a doma jsme již měli dvoje housle, tak to byla jasná volba.

Tatiana: Na housle hrajeme obě od 7 let a v 17 letech jsme začaly toužit psát vlastní skladby a zpívat. A tak jsme připojily kytaru a vzniklo TBeeGirls.

Avšak po střední škole jste šly studovat úplně jiné obory. Je to tak?

Tatiana: Ano, rozhodly jsme se studovat každá úplně jinde. Tami směřovala na medicínu na Karlově univerzitě a já na ekonomii - VŠE v Praze. Zůstaly jsme však bydlet spolu v Praze a všechen volný čas mimo školy věnovaly hudbě a TBeeGirls. Tami je nyní už čerstvým absolventem s titulem MUDr. a já mám před sebou ještě obhajobu diplomové práce.

Jaké to bylo skloubit život na medicíně a zároveň ten hudební?

Tamara: Pro mě občas velmi náročné! Jsem typ člověka, který se rád zcela ponoří do jedné věci a věnuje se jen tomu. A tak hudba musela někdy čekat. Avšak často to šlo i ruku v ruce. Hudba byla tím nejlepším odpočinkem, když jsem se potřebovala odreagovat od učení. Nejlepší skladby vznikly právě během zkouškového období. Také škola nám dávala prostor naši hudbu rozvíjet. Vystupovaly jsme na fakultních plesech a jiných akcích.

Jak vám to, jako dvojčatům, vyhovuje? Je to spíš výhoda nebo nevýhoda být v kapele se sestrou?

Jednohlasně: Jednoznačně výhoda!

Tamara: Nebojíme se být k sobě kritické, známe se a navzájem doplňujeme. V některých věcích jsme protiklady. Tanie je ta umělecká duše, kreativní nadšenec, který chrlí nápady a velmi rychle se pro věci nadchne. Já jsem spíše ten vytrvalý dotahovač, který nápady posouvá do reality. Potřebujeme se v životě i v TBeeGirls.

Co vám v hudbě dělá největší radost?

Tatiana: Emoce. Když vidíme reakce lidí, kterým jsme možná zlepšily den, kteří se možná v naší písničce našli. Když cítíme, že vnímají naše texty. To spojení s lidmi, které se na koncertu vytvoří.

Jaké máte plány a sny do budoucna?

Tatiana: Hodně hrát, hudebně se zlepšovat. Tvořit a vydávat novou hudbu. Být v kontaktu s lidmi, které naše hudba baví. Zažívat ten krásný pocit, když si s námi někdo zpívá naše vlastní texty.

Tamara: Přesně tak. Chceme stále růst hudebně i jako sestry.

Tatiana: Hodně hrát, hudebně se zlepšovat. Tvořit a vydávat novou hudbu. Být v kontaktu s lidmi, které naše hudba baví. Zažívat ten krásný pocit, když si s námi někdo zpívá naše vlastní texty.

Tamara: Přesně tak. Chceme stále růst hudebně i jako sestry.

Kde vás v nejbližší době můžeme slyšet?

Tamara: Jako oslavu k vydání „Tisíc mil“ chystáme na konci září koncert v Praze. Vše je zatím v procesu přípravy. Datum a místo oznámíme na našem facebooku a instagramu @tbeegirls.

Singl Tisíc míľ si můžete poslechnout na YouTube kanálu TBeeGirls:

Od 24. září bude také dostupný na Spotify, Apple music a dalších streamovacích platformách.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments