Demonstrace v Praze bude žádat pravidla pro hudební sektor

Iniciativa #zazivouhudbu svolala na 27. července demonstraci Za živou hudbu! Akce s podtitulem Nechte živou hudbu hrát! se uskuteční od 18:45 na pražském Staroměstském náměstí. Účastníci chtějí společně vyjádřit nesouhlas se současnými kroky vládních institucí směrem k živé hudbě a nabídnout možnosti řešení krize v hudebním sektoru. ČTK o tom za organizátory informovala Markéta Koloničná.

Cílem iniciativy je přijmout srozumitelná pravidla a řešení pro živou hudbu.

„Jako první jsme přišli o práci kvůli opatřením proti koronaviru a dodnes nevidíme světlo na konci tunelu. Není jasné, od kdy bude možné pořádat větší hudební akce ani za jakých podmínek. Vláda omezila naši svobodu podnikání a možnost pracovat a nemá se k tomu, aby tuto situaci řešila. Naše aktivity běží jen na patnáct procent, nekonají se festivaly, koncerty, hudebníci mají zrušená vystoupení, nevyrábí se hudební nástroje, technické firmy nemají práci a můžeme ve výčtu pokračovat,“ píší organizátoři ve veřejném dopise zaslaném premiérovi Andreji Babišovi (ANO).

Autoři dopisu vládě připomínají, že se v posledních dnech "stali svědky zvůle moci", kdy připravené akce jsou rušeny z minuty na minuty na základě zákona o ochraně veřejného zdraví "nekompetentní mocí úředníků". V této souvislosti iniciativa Kultura v Moravskoslezském kraji chystá žalobu na Krajskou hygienickou stanici (KHS) v Ostravě. Žádá zrušení omezení, která KHS vydala před týdnem, a určení způsobu, jakým se do budoucna opatření mohou vyhlašovat.

Opatření podle nich postihla desítky akcí, které se měly konat o uplynulém víkendu, ale i akce plánované třeba až na podzim. Do iniciativy se zapojily desítky organizací, například festivaly Colours of Ostrava, Beats for Love, Meat Design, divadelní Shakespearovské slavnosti, kluby Kofola v Krnově, Stoun ve Frýdku-Místku, Fabric Ostrava nebo bezpečnostní služba Čechymen.

Za Živou Hudbu
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments