„Děláme prostě Rock and Roll,“ obhajují AC/DC svůj hudební styl

Nedávné znovuvzkříšení legendárních AC/DC a jejich album "Power Up" rozvířilo rockové vlny. Od 13. listopadu, kdy novinky vyšla, se zároveň začaly ozývat hlasy o tom, že nejde o nic nového ani zásadního, a že kapela dál produkuje svůj rockový kolovrátek jednoduchostí a přímého „tahu na bránu“ v podání Angusovy kytary a Johnsonova zpěvu. Kytarista Angus Young k tomu má své vysvětlení, které sdělil v rozhovoru pro TV Show The Project:

„U nás se to dá očekávat. Můj bratr Malcolm na otázku, proč každé album, které jsme kdy vydali, zní stejně, odpovídal: Ano. Je to stejná skupina. Když jsme začínali, nesnažili jsme se vynaleznout kolo. Děláme prostě to, co umíme nejlépe - Rock'n'Roll,“ uvedl v jednoduché odpovědi.

Svou trochu do mlýna přidal nedávno také zpěvák Brian Johnson.

„Rock'n'Roll nikdy nebyl žánr, který by lidé brali nějak vážně. Přitom si myslím, že v sobě nese velmi silné sdělení. Rock'n'Roll má své silné etapy a pak naopak ty, lidí hloupě hlásí ve stylu: Hey, rock'n'Roll je mrtvý! Co od našeho nového alba očekávám, je, že si ho poslechnou děti, zatouží mít vlastní kytaru a založit kapelu. Pokud se toto stane, je naše mise splněna.“

A mise se zjevně podařila, protože AC/DC si opravdu nikdy nehráli na světoborné rockové divočáky, soupeřící v kytarových rifech s přemrštěnými bubenickými dunami. A že jejich nahrávka dosáhla prvního místa na žebříčku Billboard 200 svědčí o tom, že to prostě dělají po svém a správně.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments