Dead Daniels vyrazí s novým CD i za hranice ČR!

Nedávno nám od basáka J.C.Smith z kapely Dead Daniels došlo „písmo svaté“ s novým CD, o čemž Muzika hned informovala v novinkách. Já si přelouskávám nosič a hledám na něm marně chyby a mezitím došlo k rozhovoru s Tommy Wheelerem, takto kytaristou, který nám přiblíží kapelu krapet více.

Dead Daniels

Kapela Dead Daniels vznikla v roce 2009, za 10 let prošla řadou personálních změn - jaký největší rozdíl vidíš mezi původními a současnými členy DD?

Kapela původně hrála jakousi směs jižanského rocku a heavy metalu, dvě kytary, dva zpěvy, tehdy ještě Semír a na bicí Pavel Konvalinka (ex-Black Majesty). Až s příchodem Standy (bubeník, ex-Moped), jsme začali směřovat k Hard Rocku a špinavýmu Rock N Rollu a současnou tvář držíme už zhruba 6 let!

Kdo tvoří současnou sestavu?

Tommy Wheeler (kytara, zpěv), Jeník Smith (basa, vokál), Standa Šmeral (bicí, vokál).

Letos vám vychází teprve druhé dlouhohrající album Decade. Bylo to tak v plánu, nechat 5 letý rozestup? Kde vznikalo? To určitě v plánu nebylo. Na druhém albu jsme začali pracovat hned příchodu Jeníka (basa, ex-Sweet Leopard), který nahradil Gébu, ale až minulý rok to vzalo ten správný spád a album je na světě. Opět vznikalo na Haciendě, pod dohledem Miloše Dodo Doležala, který nám i se synem juniorem opět hodně pomohli. Nám se tam strašně dobře pracuje a to je na výsledku vždycky znát.

Dead Daniels

Kde všude bude nové album k dostání a kolik obsahuje písní?

CD vychází oficiálně 31.1.2020 u Supraphon a bude tak k dostání v jejich distribuční síti a kamenných obchodech, nebo na našich koncertech. Obsahuje 9 songů a na posledním, s názvem Snow, si zahostoval i Dodo, jde o naší vlastní předělávku (smích).

Album otevírá klipovka KARMA. Pochlubte se, co už dokázala a chystáte i další klipy?

Karmu jsme vypustili na jaře 2018 a na TV Rebel s ní vyhráli kapelu měsíce a posléze obsadili 2. místo v celoročním finále CzechParády, což nás upřímně a mile překvapilo. Další klip bychom rádi přidali co nejdříve, vše je ale teprve v jednání.

Dead Daniels

Jste kapela, která poctivě koncertuje po celé ČR, ale i po okolních státech. Kde vás fanoušci uvidí letos?

Začínáme v únoru mejdanem v Teplicích. V březnu nás čeká společná mini-tour s Erar Ešus, celkem 4 štace, mimo jiné i Ostrava. Na jaře si pak zahrajeme poprvé v Norimberku a ve Włoszakowicích, obě jsou to Open Air akce. A konečně v květnu také pokřtíme v Praze novou desku Decade. Všechny koncerty najdete na našem webu: https://www.deaddaniels.com/index.php/tour

Díky za rozhovor a budeme se těšit na další novinky z tábora DéDé 😉

Díky za DD a my se budeme těšit na setkání na koncertech, RnR!

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments