David Koller připravil nový single a „stream“ z vinařství

Skladbu Vězenkyně, kterou se čerstvě prezentuje David Koller, napsal spisovatel Jáchym Topol, který se inspiroval osudem mladé ženy trýzněné svým otcem. Novinku o domácím násilí uslyší diváci živého přenosu koncertu z vinařství Lahofer, který zpěvák chystá na květen.

Inspiraci k textu získal Topol skrze okýnko do sklepní cely v pražské Konviktské ulici.

„Jednou ráno tam s košťaty naběhly vězeňkyně, tři ženské a mladá holka. Flákaly se, aby jim práce na vzduchu vydržela, dozorkyně je seřvala, jen když se přiblížily k okýnkům našich cel. Pamatuju si právě smutné oči té holky. Byla těhotná, celá posmutnělá. Kolega lupič povídá: Chudák, měla tátu sviňáka, co na ní lez, tak ho zabila,“ uvedl autor textu a David Koller dodal:

„Hudba k tak silnému textu se dělá takzvaně sama. Děsí mě, kolik násilí je stále mezi nejbližšími, v rodinách, a jak často bývá přehlížené asi i právě proto“.

Připravovaný streamový koncert se uskuteční 22. května na vinařství v Dobšicích u Znojma. Chybět nebude i Mucha, Cimbal Band Alexandra Vilhema z Mikulova nebo DJ N'zym a moderace se ujme dvojice Johana Ožvold a Ester Geislerová.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments