Daniel Landa vystoupil ve Sněmovně!

Papalášství, bezohlednost, lidé jsou zoufalí. S těmito slovy vystoupil zpěvák Daniel Landa před poslanci ve Sněmovně. Dostalo se slyšení jeho petice Blanický manifest za svobodu. „Zastavte pokusy na lidech! V přímém přenosu lámete páteř národa,“ řekl důrazně Landa v Poslanecké sněmovně s tím, že výsledkem současné politiky bude zničení všech malých a středních podniků a národ spadne do rukou nadnárodních korporací, „abychom tančili, jak mocní pískají a byli vděční za almužnu.“

Před vánočními svátky dopravil do Sněmovny petičnímu výboru Dan Landa s kolegy archy s podpisy 17 tisíc českých občanů, kteří podpořili zpěvákovu iniciativu nazvanou Blanický manifest za svobodu 2020.Teď se mu dostalo veřejného slyšení v Poslanecké sněmovně před petičním výborem. Vzhledem k aktuálním nařízením ale musel dorazit petici hájit sám. Veřejnost na jednání nesmí, vše pouze mohla sledovat z online přenosu.

„Zastupuji zde hlas mnoha tisíců našich občanů, kteří v sobě našli odvahu osobně, ne elektronicky na dálku, připojit svůj podpis a vyjádřit svůj nesouhlas s déletrvající ztrátou práv a svobod. Blanický manifest je stížný list zoufalých lidí a obrací se víc na duši než na uši. Důsledky současného přístupu ke koronaviru působí hluboký zásah do duševního i fyzického zdraví značného počtu občanů naší země. Nejen skrze naše děti se promítne hlavně do budoucnosti,“ zahájil Dan Landa své vystoupení ve Sněmovně a poté naštvaně dodal: „Na jaře jsme spolu šili roušky, na podzim už po nás chcete, abychom udávali své sousedy“. Klidným ho nenechala ani chaotická a arogantní rozhodnutí představitelů vlády.

„Krize je zneužívána k neprůhledným obchodům a upevňování plíživých praktik nového virového protektorátu. Mnozí dříve zdraví lidé po tomto roce chátrají na těle i na duchu. Ve zdravém těle zdravý duch totiž platí i naopak. A vás nenapadne nic lepšího než na zimu zavřít všechny sportovní aktivity, které zdraví podporují? Tvrdost omezujících opatření přičítáte nezodpovědnosti nás občanů zbavených práv. Jenže když vy na nás ukazujete prstem, tři prsty ukazují na vás. Jak můžou vládcové napřímo i mezi řádky tvrdit, že to my jsme neschopní idioti, když nám oni sami přerušovanými sériemi chaotických opatření vytváří nepřijatelné prostředí pro život?“ ptal se Daniel Landa.

Podle jeho slov je nutné zvolit jinou cestu. „Jsou tu renomovaní specialisté, očerňovaní jako novodobí kacíři, kteří navrhují jiná, konkrétně zaměřená řešení namísto plošných nefunkčních. Zastavte už tyto pokusy na lidech. Soustřeďme se na ochranu rizikových skupin, soukromý sektor je určitě schopný i ochotný se zapojit a pružně státu vypomoci,“ má jasno.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments