Dalajláma si k pětaosmdesátinám věnoval své první hudební album

Jeho Svatost dalajláma Tändzin Gjamccho, který 6. července oslavil 85. narozeniny si splnil další sen.Jako dárek sobě i všem, kteří se ztotožňují s jeho pohledem na svět, připravil jubilant své první hudební album Inner World (Vnitřní svět). Vzniklo z popudu muzikantky a praktikující buddhistky Junelle Kunin.

Jednou se vrátila ze zaměstnání tak vystresovaná, že zatoužila po uklidňující meditační hudbě spojené s dalajlámovým hlasem. Nepoštěstilo se jí, oslovila tedy dalajlámův úřad s nabídkou na natočení společného alba. Napoprvé neuspěla, poštěstilo se jí až v rámci cesty do Indie, kdy předala jednomu z dalajlámových asistentů dopis.

Tibetský duchovní vůdce nakonec souhlasil a výsledkem se stala nahrávka buddhistických manter podbarvených hudbou, na níž hostuje Anouška Šankar, dcera Raviho Šankara, známého i spoluprací s The Beatles. Jeho druhá dcera je ve světě populární hudby známá pod jménem Norah Jones.
Album má 11 skladeb a podíle se na něm i manžel autorky projektu, producent a hudebník Abraham Kunin. Z spolupráce s Dalajlámou byli maximálně spokojeni:

„Opravdu se pro to nadchl, začal mi vysvětlovat, jak je hudba důležitá. Zářily mu oči a mnul si ruce. Album by mělo pomáhat lidem, ulehčit jim v každodenních situacích,“ dodala Kunin. Ona sama sepsala témata, o nichž by mělo album pojednávat. Dalajláma na desce hovoří o odvaze, moudrosti, uzdravování nebo dětech a recituje mantry sedmi buddhů.

Dalajláma
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments