Chcete umět hrát na ukulele? Učte se podle Matěje Homoly z kapely Wohnout

Původně havajský strunný nástroj, taková ta malá kytara, je v současnosti tak v kurzu, že ji podle statistiky má každá osmá domácnost v naši zemi. Možná také díky posmrtného hitu Israele Kamakawiwo'ole nebo na domácí scéně Elis Mráz, Pokáč nebo v poslední době Matěj Homola.

Právě leader rockové skupiny Wohnout ve spolupráci s e-shopem Kytary.cz a magazínem Frontman vydává praktickou učebnici "Základy hry na ukulele snadno a rychle". Publikace je určena především začátečníkům a na pultech by měla být k dostání u většiny prodejců hudebních nástrojů v Česku a na Slovensku. Koupit si ji můžete samozřejmě také na webu kytary.cz.

„Cest, jak se na něj naučit hrát, je samozřejmě více. Já se zaměřuji hlavně na techniku hry, což zní vznešeně, ale v zásadě jde o to, aby se zájemcům hrálo pohodlně a nedělali zbytečné chyby, kterých se v počátcích může vyskytnout víc než dost,“ uvedl ke knížce sám autor.

V úvodu učebnice se stručně zabývá druhy ukulele a radí, jak nástroj vybrat, ladit či držet. Dále se věnuje samotné hře, tedy akordům, úhozům pravé ruky, jejich tlumení, vybrnkávání, nezbytnou teorií, praktickým radám a podobně. Vše také doplňuje názornými fotografiemi a akordovými značkami. Možná ideální dárek pro vaše děti před Vánocemi.

Wohnout - Matěj Homola
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments