Chceme se hraním bavit dál, říká Kryštof Michal

Skupina Portless nedávno přišla s novým singlem Say It, o kterém vás náš portál informoval. Skladba je první ochutnávkou z připravovaného alba, které vyjde v letošním roce. Nejen o ní jsme si povídali s frontmanem kapely Kryštofem Michalem.

Portless

Jaké bylo začít znovu jako Portless po roztržce se Support Lesbiens? Brali jste to jako příležitost začít od nuly nebo to bylo spíše stresující?

Popravdě oboje. Začít od nuly naše volba nebyla, ale příležitost vyčistit si hlavy určitě ano. A deska BACK je dokladem, že to bylo dobře.

Kdy se k vám přidal raper Henry D a jak tato spolupráce vůbec vznikla?

Henry se nejdřív pracovně potkal s Reném. Asi s tím prvně přišel René... Ale hlavně se nám první pokusy líbily, tak bylo logický, že se spolupráce prohlubovala dál, až z toho bylo celé album.

Jaká je tedy aktuální sestava?

Sestava PORTLESS je stejná jako původní Support Lesbiens minus jeden kytarista. To znamená já zpěv, René Rypar kytara a zpěv, Honza Daliba basa, Zbyněk Raušer bicí a hostující člen Henry D zpěv.

Jaké jsou vize a plány kapely pro tento rok?

Bavit se dál. Zkusit udělat pár dobrejch písniček. Pár dobrejch koncertů. Co víc si může muzikant přát?

Zmiňuješ nové album. Bude stylově navazovat na to poslední s názvem Back?

Nové album bude navazovat na BACK pokračující spoluprací s Henrym D. Nicméně si myslím, že to bude větší všehochuť. A víc legrace.

Kdo z vás vlastně píše a kdo skládá?

Píšu já s Henrym a skládá především René.

Portless

Z alba už je venku singl Say It. Jak vzniknul?

René „zanotil“ fragment pecky a opakoval si tam to „SAY IT“. Já měl pocit, že to vystihuje něco, co jsem aktuálně pociťoval. Loni nás nečekaně opustilo mnoho přátel. Myslím, že i já jsem nestihl říct něco, co bych býval říct chtěl.

Můžeš prosím jeho hlavní poselství přiblížit čtenářům?

Jak už jsem řekl. Mluvme spolu. Říkejme si věci, které jsou důležité. Je to důležité.

Singl doprovází i zdařilý videoklip. Kdo je jeho autorem a jaké bylo natáčení?

Autorem jsem já. Ale jen díky těm všem, kteří přišli a nezištně pomohli, jsme ho vůbec mohli natočit. Celé natáčení bylo trochu „guerilla“ styl, ale to klipy bývají často. No a díky dobrým hercům to byla i zábava. I když to bylo celý den v poklusu, tak jako ve videoklipu samotném.

Chystáte se letos hodně koncertovat?

V tuhle chvíli je toho hodně v řešení, ale vypadá to, že se rozhodně nudit nebudeme. O všech samostatných koncertech i festivalech budeme fanoušky včas informovat skrz naše kanály.

Ještě, na závěr, dotaz, jak vnímáte současný stav hudby u nás a ve světě?

Zakonzervovaný. Ale je pravda, že hudební vývoj nesleduji tolik jako před dvaceti lety. Vzniká spousta skvělý hudby. Jen mi přijde, že obecná poptávka je trošku konzumnějšího typu. Chybí mi větší hloubka, nějaký sdělení, nějakej postoj. Ne že by to nebylo vůbec, ale nemají ten prostor. Jinak je tohle téma samozřejmě na dlouhou debatu. 🙂

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments