Ceny Anděl znají nominanty

V nové hale O2 Universum se 31. března budou udělovat ceny Anděl Coca Cola za rok 2019 a na svět se derou jména aktérů a překvapení pro diváky. „I letos pro diváky připravujeme program, během kterého se představí za loňský rok nominovaní muzikanti i aktuální hudební trendy. Stejně jako v posledních letech i tentokrát klademe důraz na originálně pojatá vystoupení, a to jak po vizuální, tak po hudební stránce,“ řekla k ceremoniálu producentka večera Lucie Hájková.

Určitě zajímavým projektem je nominovaná deska D.Y.K, jejíž aktérem je Vojta Dyk, kterou nahrál s americkou skupinou. Kvůli tomu aktu přiletí speciálně i producent alba Ondřej Pivec, který za svou účast na albu Gregoryho Portera získal cenu Grammy. „Je skvělé, že můžeme přivítat světové hosty, kteří se zároveň podíleli na domácím nominovaném albu. Věřím, že se dočkáme opravdu velkého popového čísla,“ dodává předseda Rady České hudební akademie Honza Vedral.

A na koho dalšího se můžeme těšit? Budou to Mirai, Lenny, Vypsaná fixa, Klára Vytisková, Ben Cristovao, Marcell, Paulie Garand, Calin, STEIN27, Lake Malawi či Renne Dang. „Hudební dramaturgii záměrně nebudeme prozrazovat kompletně a do detailů a to, kdo s kým a jak zahraje, si také ponecháme pro diváky jako překvapení, ať se mají na co těšit,“ doplňuje Hájková.

Hudební Ceny Anděl

Jak už server Muzika.cz informoval, galavečer hudebních Cen Anděl Coca‑Cola 2019, bude uvádět netradičně Ewa Farna, a je letos otevřen i veřejnosti. Lístky za 990 korun jsou v předprodeji v síti Ticketmaster. Večer odvysílá v přímém přenosu od 21:00 program ČT1. Favoritem letošních Andělů je Vladimír Mišík, který s albem Jednou tě potkám získal od České hudební akademie rekordních šest nominací.

Další z novinek letošního ročníku je multižánrová cena popularity nazvaná Coca‑Cola cena fanoušků. Hlasovat o jejím vítězi může každý, a to na stránce andelceny.cz/cenafanousku, kde vybere svého favorita z umělců v letošním roce nominovaných. Coca‑Cola podpoří výherce při tvorbě nového videoklipu a obdaruje také vítěze Anděla v kategorii Videoklip roku.

Ceny Anděl 31.03.2020
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments