Ceny Anděl věnují vzpomínku v podobě písně Davidu Stypkovi

Na počátku roku podlehl nemoci zpěvák a skladatel David Stypka a organizátoři letošního udělování cen České hudební akademi Anděl se rozhodli uctít památku tohoto mladého umělce. Zpěvák Mirai společně s Kateřinou Marií Tichou a Ewou Farnou v minulosti s Davidem spolupracovali a atak společně zazpívají song Kříž.

„Zazpíváme s Davidovou kapelou Bandjeez. Na kytaru bude hrát Lukáš Chromek, jednu sloku bude zpívat Ewa Farna, jednu já a jednu Mirai. K té písničce mám osobně blízký vztah, protože jsem na Davidově desce nahrávala do několika písniček vokály a jednou z těch skladeb byl právě Kříž,“ uvedla Kateřina Marie Tichá.

Večer bude patřit především letošním nominovaným. Kromě Lenky Dusilové, Jaromíra Nohavici a 7krát3 s Rytmusem vystoupí Tata Bojs, Monkey Business, Aneta Langerová či Robert Křesťan & Druhá tráva.

Akademici v Andělech letos rozhodovali o vítězích ve 14 kategoriích a novém laureátovi Síně slávy. Čtyři nominace získala Lenka Dusilová za svou pátou sólovou desku Řeka. Po třech nominacích mají Tata Bojs s albem Jedna nula a Jaromír Nohavica s deskou Máma mi na krk dala klíč. Dvě nominace získala mladá písničkářka Amelie Siba či rappeři Viktor Sheen a Yzomandias. Celkově ve druhém kole hlasovalo 394 akademiků. Ceny, o nichž rozhodují odborníci z ČHA, doplní multižánrová cena popularity nazvaná Coca-Cola cena fanoušků.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments