Ceny Anděl by se měly udělovat 29. května

Ceny Anděl, které uděluje každoročně od roku 1991 hudební akademie složená z kritiků, producentů a dalších osobností české hudební scény, má za sebou zatím první kolo hlasování. Po nich bude následovat 1. března vyhlášení nominací.

Jubilejní 30. ročník cen České hudební akademie (ČHA) Anděl by se pak měly konat 29. května 2021. Akademici ocení hudebníky za nahrávky z loňského roku. Slavnostní ceremoniál cen, které vyhlašuje Česká národní skupina Mezinárodní federace hudebního průmyslu (IFPI) odvysílá v hlavním vysílacím čase Česká televize. Předáváním bude provázet Ewa Farna. Média o tom informovala za pořadatele Nikol Klevcovová.

„Jsme rádi, že se daří zachovávat kontinuitu Andělů a jejich renomé. Vnímání cen Anděl samotnými muzikanty, odborníky i veřejností považujeme za stěžejní a těšíme se, že budeme moct společně i v letošním roce oslavit hudbu tak, jak si zasluhuje,“ uvedla producentka cen Anděl Lucie Hájková z pořádající agentury LUFF Production.

Ceremoniál Andělů, který odvysílala Česká televize, měl loni kvůli opatřením souvisejícím s pandemií koronaviru zcela jiný charakter, než pořadatelé původně plánovali. Místo klasického předávání v přímém přenosu připravili živá hudební čísla na netradičních místech. Místy live sessions se tak staly letiště, závodní okruh, kostel a mnoho dalších netradičních míst. Zachovaná zůstala i netradiční hudební spojení, ve kterých vedle Chinaski, Mirai nebo Lenny dostala prostor také nastupující generace rapperů.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments