Čechomor vydá v listopadu novou desku

Populární skupina nazvala své nové album Radosti života podle jedné ze sbírek básníka Františka Gellnera. Zhudebnila i báseň Napsala mi psaní. Celá nahrávka vznikala s velkou radostí, proto název Radosti života přišel členům kapely nejpřijatelnější, řekl v rozhovoru s ČTK houslista a zpěvák Karel Holas.

„Když jsme na jaře nemohli hrát a rozhodli jsme se, že začneme něco dělat ve studiu, šli jsme tam s radostí, že budeme dělat všechno, co nás napadne. Když chtěl někdo nahrát nějakou píseň, tak jsme se ji prostě naučili a nahráli tak, jak to stojí a běží,“ uvedl Holas.

Píseň na Gellnerovu báseň Napsala mi psaní Holas podle svých slov složil za jediný večer.

„Gellnera mám rád už z doby, kdy jsem ho hrával s Vladimírem Mišíkem. Nejsem první, kdo tyhle verše zhudebnil. U desky Radosti života jsme si řekli, že natočíme všechno, co nás napadne. Že uděláme jednoduché písničky a nebudeme vymýšlet nějaké předehry nebo dohry. Snažili jsme se být co nejpřímočařejší a dostalo se i na starší písničky ze šuplíků,“ dodal k písni.

Na obalu nového titulu Čechomoru je použit obraz malíře a knižního ilustrátora Jindřicha Čapka.

„S Jindrou (Čapkem) se známe, a tak nás napadlo se s ním spojit. Nabídl nám svůj starší obraz, který vyjadřuje radost z desky. Před hudebníky je na něm nevábná krajina, ale za nimi, jak jdou a hrají, všechno rozkvétá,“ uvedl Holas.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments