Carlos Santana Tribute band - Hozená rukavice revivalům!

Česká republika je velmocí v cover verzích a revivalech všeho druhu. Někde s menším úspěchem a jinde s větším, či spíše komečním. Vzít si ale za své jednoho z nejgeniálnějších kytaristů všech dob, to už chce hodně odvahy a hodně kumštu. Při jedné své produkci jsem se potkal s rodinou zapálených muzikantů, kteří měli tzv 3 v jednom, protože dávali Rainbow, Santanu a Deep Purple.

Čas ukázal, že sedět jedním zadkem na třech židlích je šílený a tak se soustředili kupodivu na to nejtěžší, a to latinu a kytarové vibrace Carlose Santany. A tak vznikl neskutečný mejdan na podiu, kterému velí muž nejdůležitější - Jan Šuster alias Carlos Santana v českém podání.

Carlos Santana - Tribute band

Honzo, popiš své začátky, ať jsme krapet v obraze...

Oba mí rodiče jsou muzikanti, kteří mě od útlého dětství vedli k hudbě. Již na základní škole jsem navštěvoval základní uměleckou školu a věnoval se hře na klavír a úspěšně jsem absolvoval 1 stupeň základního studia. Asi v 16ti letech jsem se začal hrát se začínající Ostravskou kapelou s názvem Raptus, hrající vlastní tvorbu na bicí.

Po odchodu zpěváka Ladislava Korbela (účinkující v mnoha muzikálech) se tvorba kapely pozastavila a mne tzv. naverboval do kapely známý český kytarista a producent Adam Malík (Čechomor, (ex)Krystína, AC/CZ apod...). S kapelou s názvem Black roll jsem natočil vlastní cd a hrával na různých menších koncertech a městských akcích.

Během hraní s kapelou Black roll Adam Malík založil revivalovou kapelu AC/CZ, tedy revival celosvětově známých AC/DC, kdy asi po roce koncertní činnosti této revivalové kapely mne Adam Malík oslovil, zda bych s ním a ostatními muzikanty nezačal v této kapele účinkovat.

Takže směr byl dán...

Koncertní činnost kapely AC/CZ se postupně rozvíjela do takových obrátek, že jsme postupně začali jezdit po jednotlivých koncertech jak v celé České republice, tak i v zahraničí, kdy během koncertní činnosti jak v kapele Black roll hrající vlastní tvorbu, tak koncertní činnosti AC/CZ jsem postupně začal vnímat bohužel nepříjemný, však v České republice zcela častý nešvar - lidé mnohonásobně více chodí na koncerty revivalových kapel, než aby navštěvovali koncerty menších Českých kapel. Díky této hudební zkušenosti jsem po ukončení aktivní účasti v kapelách Black roll a AC/CZ přemýšlel nad mým nadcházejícím hudebním směřováním.

A teď přichází ta chvíle, proč Carlos Santana?

Asi ano. Kolem Vánoc v roce 2018 jsem náhodou po dlouhé době slyšel skladbu „Smooth“ od Carlose Santany, a tehdy jsem si uvědomil, že tímto hudebním směrech bych se chtěl v budoucnu vydat.Takže po prvních posleších nejznámějších hitů tohoto kytarového velikána jsem navštívil svého otce s bratrem, kteří jsou členy Carlos Santana tribute band CZ, kdy po společné rozpravě ovlivněné bílým vínem jsme si řekli, že se zkusíme naučit 2 - 3 skladby, a uvidíme, jak to půjde, a ono to šlo, a tak vznikl jediný tribute band Carlose Santany ve střední Evropě.

Sehnat ale volné muzikanty a zvláště pro tento žánr, to musel být oříšek?

Oslovili jsme tedy ze začátku pár ostravských muzikantů, zda by to s námi nezkusili, a pomalu jsme začali zkoušet první repertoár. V současné době tedy hrajeme v obsazení zpěv Standa Klapuch, kytara Jan Šuster, hlavní bicí Mojmír Krochmalný, perkuse Petr Zajac, timbáles a ostatní perkuse Kuba Šuster, klávesy Rosťa Burian a baskytara Milan Šuster.

Řídit takový „ansábl“ není jednoduché, zvláště sehnat hraní...

Není zcela jednoduché hrát v takto velké kapele - počet členů, když pominu sjednávání termínů zkoušek tak, aby byl každý z muzikantů přítomen, kapela musí mít prostory ke zkoušení daleko větší než běžná kapela, používá více nástrojů, takže potřebujeme větší auta na převoz vlastní aparatury, tak v neposlední řadě se kapela na některé pódia vůbec nepodívá, a to z důvodu velikosti, což nás někdy opravdu mrzí, ale bohužel není v naších silách vyjít vstříc všem pořadatelům.

Pojďme ale k hudbě Carlose...

Hudba Carlose Santany je podle mého názoru zcela fascinující, a i když Carlos Santana - tribute band CZ hraje skoro 2 roky, tak i dnes v jednotlivých skladbách stále nacházím nové harmonie.

Pro mne je fascinující a jedinečné zejména to, že Carlos Santana se ve své tvorbě nezaměřuje na jeden či dva hudební styly, ale v jeho hudbě se objevuji mimo jiné prvky jazzu, rocku, ska, POPu, latiny apod, takže jak návštěvníci našich koncertu si přijdou na své, tak i nás jako muzikanty změna hudebních stylů v jednotlivých skladbách prostě baví, i když se musíme detailněji věnovat rozborům jednotlivých skladeb, které jednoznačně vybíráme podle referencí posluchačů, známých, atd...

Návštěvníkům se na našich koncertech snažíme zprostředkovat naprosto identický vizuální a hudební zážitek, tedy tak, jak kdyby návštěvník byl koncertě Carlose Santany, takže mimo jiné řešíme jednotlivé outfity muzikantů, vizuální show, zakládáme si na identickém zvuku jednotlivých hudebních nástrojů, kdy se snažíme na našich sociálních sítích.

Facebook: Carlos Santana - tribute band CZ. Instagram: carlos_santana_tribute_band_cz, aktivně do tohoto procesu zapojovat i naše fanoušky, např. formou hlasování, apod. Těšíme se na Vás na našich nadcházejících koncertech, kdy aktuálně probíhá naše jarní turné v Českých, Slovenských a Polských klubech, a v létě budeme hrát na jednotlivých hudebních festivalech.

Carlos Santana - tribute band CZ - BLACK MAGIC WOMEN KARVINÁ
Carlos Santana Tribute band
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments