Byli zveřejněni kandidáti na ceny Rock and Roll Hall of Fame 2021

Ani letos nebudou chybět ti, kteří si zaslouží být zvěčněni do Síně slávy. Aby se však kvalifikovali, vyžaduje se, aby individuální umělec nebo skupina vydala svou první komerční nahrávku nejméně 25 let před svou první nominací. A tak se letos o slovo hlásí interpreti Jay-Z, Kate Bush nebo kapely Foo Fighters a Rage Against The Machine, kteří patří mezi nominované na ceny Rock & Roll Hall of Fame v roce 2021. Ale chce se říct nejen, neboť seznam nominovaných je širší. Například také Iron Maiden, Carole King, Chaka Khan, Devo, Tina Turner, Dionne Warwick, New York Dolls, Fela Kuti, LL Cool J, Mary J Blige a Todd Rundgren.

Je lehkou ironií osudu, že například Dave Grohl kandiduje podruhé, ale už má své místo s Nirvanou jisté. Jiný osud potkal Rage Against The Machine, kteří byli nominováni už v roce 2010, ale finále jim uniklo. Podobný jev můžeme najít u Carole King která byla dříve uvedena jako skladatelka, a Tiny Turner, která už vstoupila do síně po boku Ike Turnera v roce 1991.

Ceny roku 2021 budou vyhlášeny v květnu, o čemž rozhodne hlasovací orgán složený z více než 1 000 umělců, historiků a členů hudebního průmyslu, stejně jako hlasování fanoušků na webových stránkách Rock & Roll Hall of Fame.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments