BULLET HOLES - díry po nábojích mají nabito!

Na světě jsou pouhých šest let, ale už o sobě dávají vědět, že jsou tady a je třeba s nimi počítat. Bratislavští Bullet Holes - anglický název, svižný rock a už chyběl jen krok (óó, jak básnicky napsáno), abychom dali slovo Peterem Horonou, vůdčí osobností kapely, patrně mající poslední slovo.

BULLET HOLES

Co ten název?

No trochu ostrý, ale výstižný. Jsme týpci, kteří chtějí svou tvorbou zasáhnout tvou mysl a srdce tak, aby v nich zůstala po našich písních stopa. Naše skladby odrážejí naše a tvoje životní příběhy.

Na „juniory“ jste posbírali řadu ocenění: absolutní vítěz kategorie Pop & rock na Rockové maturitě 2016, Objev roku Zväzu autorov a interpretov 2018, loni jste úspěšně debutovali albem Perfektný svet. Čeho z toho si ceníte nejvíc a proč?

Nejvíce si ceníme to, že jsme se zúčastnili soutěže rocková maturita, a že se nám podařilo vyhrát v silné konkurenci kapel. Nebýt této soutěže, tak by se mnoho věcí neudálo. Tomuto projektu vděčíme za mnoho. Nakoplo nás to, a dali jsme dohromady naše první album, na které jsme hrdí, neboť oslovilo všechny věkové generace.

Zdá se, že hodně objíždíte slovenské festivaly, který je - podle vás - nejzajímavější?

Největší zážitek jsme měli v roce 2019, kdy jsme hráli na Topfestu a konečně na hlavním pódiu. No co se festivalů týká, baví nás všechny a každý je něčím jiným specifický. Největší kouzlo mělo asi Horehronské Mecheche. Nádherná příroda, krásný amfiteátr, úžasní lidé, a výborné kapely. S tímto festivalem máme spojených kopec zážitků, na které se nedá tak snadno zapomenout.

Jak byste několika slovy představili skupinu českým posluchačům?

Jsme parta "zatím" mladých kluků, kteří mají rádi hudbu, lidi kolem nás, pivo, a zábavu. Hrajeme rokenroll, s mírným nádechem blues, popu, i hard rocku. Baví nás bavit ostatní hudbou.

Někde jste napsali, že v poslední době získáváte fanoušky i v Čechách. Kde zejména?

V Čechách jsme měli tu čest hrát na Masters of Rock, a musíme říci a zároveň uznat, že čeští posluchači hudbu opravdu "poslouchají" a umí ji ocenit. Určitě bychom byli rádi, kdyby se naše hudba dostala i k vám. Skvělá byla i šňůra s Paulem Gilbertem, kterého jsme suportovali i v českých klubech. Potěšily nás i rozhovory v českých masmédiích. Československý beat-festival je další z těch příležitostí, na kterou se velmi těšíme a tímto děkujeme organizátorům za pozvání.

Tak ať se daří jako Přemkovi v Receptáři...

Autor článku: Ivan Rössler

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments