Bruce Springsteen je prvním umělcem, který má album v Top Five v každé z posledních šesti dekád

The Boss vydal minulý měsíc svou nejnovější nahrávku "Letter To You", čímž zaokrouhlil svou tvorbu na dvacáté studiové album. Springsteen dostal v 70. letech dvě alba z Top Five na Billboard Hot 200, nejprve jako "Born To Run" a později jako "Darkness On The Edge Of Town". V 80. letech se dostal na nejvyšší příčky žebříčku s albem "The River" číslo jedna, spolu s "Nebraska", "Born In The USA", "Bruce Springsteen & The E Street Band 1975-1985" a "Tunnel of love".

V 90. letech zbodoval albem "Number Two a Number Three" s nahrávkami "Human Touch" a "Lucky Town" a "Number One" s kompilací "Greatest Hits" z roku 1995. O deset let později se v první pětce zmapovaly skladby "The Rising", "Devils & Dust", "We Shall Overcome: The Seeger Sessions", "Magic" a "Working On A Dream". Nejnověji dosáhl čtyř nejlepších pětek v roce 2010, včetně své nejnovější "Western Stars" z roku 2019. Nyní s albem "Letter To You" vstoupil do Billboard Hot 200 na zatím druhém místě.

A jen tak mimochodem - jak je v této době u amerických umělců zvykem, i Springsteen se vyjádřil k volbám prezidenta. Minulý víkend se propůjčil v reklamní kampani pro Joe Bidena.

Bruce Springsteen
Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments