Brixtn představují svoje debutové album Cizí byty a singl Děvka

Kapela Brixtn má za sebou několik úspěšných singlů, například song Inspirace nebo Funpark a eponymní EP. Nyní konečně vydává svoje debutové album Cizí byty. Desce dominuje zábavná žánrová pestrost a originálně pojatá elektronika. Ta spolu s mainstreamovou strukturou písní tvoří osobitý zvuk Brixtn. Spolu s albem kapela vydává temný videoklip k singlu Děvka.

Album Cizí byty obsahuje deset skladeb a název dává vědět, že inspirací příběhů pro jednotlivé písně byly prostě zážitky v různých cizích bytech. Nový hudební počin v sobě nejčastěji opakuje téma všemožných pochyb a váhání nad správností rozhodnutí, se kterými se musí člověk vypořádat.

Brixtn nahrávali a mixovali album ve svém domácím studiu, o mastering se postaralo londýnské studio Fluidmastering.

„Paradoxně nám dost pomohla koncertní pauza způsobená současnou situací, protože jsme byli pořád zavření doma ve studiu a měli hodně času na dokončení alba. Teď už je album hotový a vydaný, tak to na nás postupně začíná doléhat. Nemůžeme se dočkat, až budeme moct album představit na koncertech.“ Komentují vznik desky Brixtn.

Pochmurný klip s chytlavým vizuálem zobrazuje zpěvákovu sebekritickou zpověď dívce, která několikrát zamávala s jeho důvěrou. O video se postaral Michael Jurásek, který s Brixtn spolupracoval už několikrát, režie se ujal Bart Klimsza. Hlavní představitelku ztvárnila Kamila Holíková.

Koncertní tour jako takové současná situace sice nepřeje, i tak se ale fanoušci Brixtn mohou těšit na milé překvapení. Zahrají v několika bytech spřátelených hudebníků.

Foto: Marek Klenotič

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments