Bob Young, bratr slavného Neila Younga, vydává debutový singl

Jak vidno, skládat zbraně ve stáří se nemá a dokazuje to nejlépe starší bratr slavného Neila Younga Bob, který si plní sen a ve věku 78 let vydává svůj vůbec první singl. Nese název "Hey America" a Bob Young byl inspirován vydáním skladby poté, co před několika lety sledoval Donalda Trumpa v televizi. Před prezidentskými volbami, které se budou konat příští týden (3. listopadu), vydal politicky nabitou stopu, která povzbuzuje Američany, aby volili i mimo kancelář. Obsahuje příspěvky od doprovodné skupiny The Peterboroughs a samotného Neila na harmoniku a zpěv.

„Nerozhodl jsem se v 78 letech stát skladatelem a zpěvákem,“ vysvětlil Bob v oficiálním vydání.

„Byla a je to organická událost. Před pár lety jsem sledoval Donalda Trumpa v televizi a napsal si pár řádků. Když jsem se vrátil domů, zjistil jsem, že dokážu hrát na kytaru. Postupně se to stalo tím, čím je nyní. Chvíli trvalo, než jsem mohl hrát a zpívat píseň od začátku do konce. Když jsem to konečně dokázal, bylo to vítězství. Proces nahrávání proběhl najednou a spontálně,“ dodal Bob Young.

Hudební video ke skladbě také připravila Neilova manželka, herec Daryl Hannah a filmař CK Vollick. V klipu je vidět, jak používají speciální postprodukční triky, aby to vypadalo, jako by tři lidé zpívali společně, a přitom bezpečně dodržovali opatření COVID-19.

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments