BLITZ UNION se hlásí s novým klipem

EDM-Rocková kapela BLITZ UNION se po roce od vydání jejich debutového EP "Revolution" hlásí s novým klipem k singlu "TV", který vychází pod německým labelem Dreamstart Music & Management.

„Song "TV" ironicky pojednává o tom, jaký mají média vliv na lidi, zejména televize, v době kdy se vždy na veřejnosti řeší nějaká situace - určitá sorta lidí se tak cítí být experty na vše. Jinými slovy, s příchodem dalšího fenoménu se daná osoba pouze překvalifikuje skrz televizi a pokračuje si ve svém rozhazování mouder a bití se za svoji pravdu,“ popisuje význam skladby Mark Blitz frontman kapely.

BLITZ UNION tentokrát vsadili pouze na vlastní songwriting včetně produkce a spojili se s výjimečně talentovaným švédským producentem Dinem Medanhodzicem (Smash Into Pieces, The Unguided, Hardcore Superstar), který se postaral o post-produkci.

„Naši prvotinu jsme dělali se sedminásobným držitelem prestižních cen Grammy - Stevem Thompsonem, který nás pozval i do USA, kde se EP "Revolution" finišovalo. Když dostanete takovou příležitost dělat s někým, kdo točil s Metallicou nebo produkoval KoRn - jen stěží to lze odmítnout. Nicméně, je všem asi jasné, že to představuje obrovskou finanční zátěž, kterou nelze opakovat často. Avšak z USA jsme si odnesli mnoho zkušeností právě i po technické stránce, že jsme si mohli troufnout si to zprodukovat ve vlastní režii a udržet již vysoko nastavenou laťku. Oproti původnímu EP jsme měli na produkci více času, nikdo nám do toho tolik nemluvil a mohli jsme opět všichni svobodně a společně tvořit ve vlastním malém studiu. Co se týká post-produkce jako je mix, master - dali jsme se dohromady s Dinem, se kterým jsme si neskutečně sedli, a když poslal první mix, byli jsme nadšený jako nikdy předtím a bylo nám hned jasné, že máme stejnou představu o našem směru - zvuku,“ dodal ke klipu Jan Šorm, který stojí za novou produkcí kapely.

Autor: Zuzana Kantorová

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments