Blanka Šrůmová: „Kapela Něžná noc je cesta nového projektu s ustálenou sestavou“

Když jsem na FB našel velmi sympatickou reakci zpěvačky Blanky Šrůmové k jedné dané události, napadlo mě, že to už je strašně dlouho, co jsem o ní slyšel a docela jsem zkoprněl. Hlavně proto, že hity jako Marioneta nebo Večírek osamělých srdcí jsem si broukával i "s dědou Mrázem na saních". Tak jsme neváhali, spojili jsme se a výsledkem je velmi příjemné osvěžení paměti.

Jméno Blanka Šrůmová je spjato nejvíce s Tichou dohodu, ale přes Kamelot se dostaneme ke skupině Něžná noc. Pojďme to nějak sloučit.

To jsi to vzal hopem, ale nevadí. Je pravda, že už toho mám dost za sebou, ale není zas až tak důležité, čím vším jsem prošla, ale jaké jsou za mnou výsledky. A za všemi si stojím, ať si o tom myslí kdo chce, co chce. Kromě Dohody a Něžné noci jsem také zažila časy, kdy jsem ráda přijala angažmá v projektech kamarádů, což se týká Kamelotu a dalších. Zatím to ale vypadá, že se kruh uzavírá, protože jsme do kapely Něžná noc, která hraje již šest let, přijali dva kluky, co se mnou hráli už v Dohodě.

Jaký repertoár skupina hraje? A proč zrovna název Něžná noc?

Hrajeme naše autorské písničky, takže kdo zaregistroval naše předchozí kariéry, Tichou dohodu a u Sahary Precedens, tento vývoj lehce pochopí. Něžná noc je tak trochu odkaz na literaturu a k nám se hodí.

Kdo se stará o texty a hudbu?

Sahara a já, tvoříme společně a vznikají písně, které nás samotné kolikrát překvapí.

Něžná noc je na trhu od roku 2015 - jak byla přijata fanoušky, zvláště když vezmeme v potaz, že součástí je i životní partner a ne neznámá osoba Jan Sahara Hedl?

Já si myslím, že mí fanoušci pochopili, že nic netrvá věčně a vzali to jako přirozený vývoj, který prostě přináší život. Pokud bych dál pokračovala (mimochodem s bývalým manželem) v kapele Tichá dohoda, tak by to už nemohlo fungovat. Stali bychom se svým vlastním skanzenem. Některé kapely si urputně drží značku a já to chápu. My jsme zvolili cestu nového projektu. Chvíli to trvalo, doba je jiná, ale přesto se nám to vlastními silami podařilo.

V jaké sestavě hraje Něžná noc?

Jan Sahara Hedl kytara, zpěv, Blanka Šrůmová piano, zpěv, Tomáš Valášek kytara, Aleš Zenkl basa a Pavel Attel bicí.

Hrajete spolu i dřívější hity?

Samozřejmě vždycky něco dáme, protože to lidi chtějí a nechceme hrát jen samé nové věci, které zatím nejsou tak známé. Namátkou hrajeme moji Marionetu a taky Saharovu nejznámější píseň Tisíc jmen.

Co diskografie?

Zatím se nám podařilo zrealizovat dvě alba. Jedno je z roku 2016 a má název Neměj strach. Druhé se jmenuje Tak se věci mají a je z roku 2018. Hodně písniček najdou fanoušci na YouTube anebo je lze objednat u našeho vydavatelství Galén Praha. Nedávno jsme změnili sestavu a s naší novou partou chystáme třetí kousek. V dnešní nelehké době ale nemohu nic slibovat, jde spíš o přežití.

Jak se v kapele díváte na covery? Jsme doslova velmoc a někdy to vypadá, že pořadatel reaguje i na úkor kvality a dává prostor různým cover bandům a spol.

My to moc neděláme, protože máme co hrát z vlastních zdrojů. Dokážeme zaujmout kterékoli publikum, takže se nemusíme podbízet předělávkami. Ona je to nejsnadnější cesta zahrát Sabbaty nebo zábavovky všeho druhu, ale my jsme koncertní kapela.

Kde vás případní organizátoři akcí najdou?

Máme naši webovou stránku www.neznanoc.com a taky jsme k dispozici pro fanoušky na Facebooku a na Bandzone. Přeju všem zdar a sílu v dnešní době, kterou vnímám jako zatím nejtěžší v naší existenci. Chci ale věřit ve vítězství života nad strachem a omezeností, ať se děje cokoli.

Foto: Jiří Turek

Odkaz: iTunes
Odkaz: Facebook

Zasílání
Upozornění na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments